Huawei odzyskuje Wi-Fi i microSD

Pierwsza karta microSD o pojemności 512 GB zadebiutuje w lutym

1 minuta czytania
Komentarze

Jakiś czas temu karty microSD ponownie wróciły do łask w świecie smartfonów, przez co znacznie zyskały na popularności. Integral Memory zamierza pobić dotychczasowy rekord firmy SanDisk (400 GB) i wypuścić kartę microSD, która pomieści aż 512 GB.

Pojemność równa 32 GB lub 64 GB już dawno nie robi na nikim większego wrażenia. Co prawda większości osób wciąż w zupełności wystarcza pamięć wbudowana w smartfonie, jednak są też tacy, którzy potrzebują o wiele więcej miejsca na dane.


Zobacz także: Zaktualizowany Microsoft Launcher pozwala na jeszcze większą personalizację

Produkt od Integral Memory nie będzie niestety tak szybki, jak wspomniana karta firmy SanDisk (100 MB kontra 80 MB/s), aczkolwiek pojemność będzie zauważalnie większa, przez co wraz z dniem swojej premiery pobije on dotychczasowy rekord w ilości gigabajtów w kartach microSD. Dzięki takim parametrom nagrywanie filmów w 4K nie powinno być problemem. Oficjalna cena tytułowej karty nie została jeszcze podana, ale zważając na sumę, którą musimy zapłacić za 400 GB od SanDiska, możemy śmiało założyć, że w naszym kraju wyniesie ona sporo ponad 1000 złotych.

Źródło: phandroid

Motyw