Jedną z najgorszych funkcji w smartfonach jest czas działania na jednym ładowaniu. Użytkownicy urządzeń mobilnych często szukają w Google, jak mogą wydłużyć zabawę z telefonem po odłączeniu kabla. Dostępne możliwości polegające na zmianie ustawień typu: lokalizacja, poziom jasności ekranu dane w tle mogą faktycznie pomóc. Jednak producenci powinni postarać się o wyprodukowanie „lepszych” ogniw.

Wiele urządzeń ma problem z szybkim rozładowywaniem się. Dotyczy to w szczególności starszych modeli, których bateria jest już zużyta. W związku z powyższym, powstała dość specyficzna aplikacja, która w pewien sposób „łączy” użytkowników, których smartfony pokazują mniej niż 5% naładowania baterii. Program o subtelnej nazwie Die With Me umożliwia korzystającym na wejście do pokoju z czatem i prowadzenie konwersacji do momentu aż telefon „padnie”. Oczywiście, taka możliwość będzie pojawiała się częściej w smartfonach ze „słabymi” ogniwami. Na Reddicie użytkownicy w osobliwy sposób komentują aplikację. Najbardziej spodobał mi się komentarz: „W końcu świetny komunikator dla użytkowników Galaxy S6.”

Die With me dostępne jest w Google Play w wersji 1.0, niestety nie za darmo. Za aplikację trzeba zapłacić 4,19 zł. Program działa z Androidem w wersji 4.0 i wyższej. Co ciekawe aplikację pobrano jedynie ponad 500 razy. Jednak postanowiłem dać Wam o niej znać, gdyż jest to dość nietypowy i prześmiewczy program.

Zobaczcie jeszcze krótką prezentację programu na powyższym wideo. Layout aplikacji jest czarnobiały, dzięki czemu przynajmniej na ekranach OLED będziemy mogli z niej nieco dłużej korzystać.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.