Jakiś czas temu informowaliśmy, że LG testuje już w Chinach najnowsze oprogramowanie dla G-szóstki, aczkolwiek według nowych informacji, nie zanosi się na to, by jego oficjalne wydanie trafiło prędko do Europy (w tym do Polski).

Jeśli zastanawialiście się, kiedy Wasz smartfon otrzyma Androida Oreo, to mam kiepską wiadomość. Na włoskiej stronie firmy możemy przeczytać, że popularne ciacho trafi na LG G6 w pierwszej połowie roku, czyli w najgorszym przypadku – pod koniec czerwca. Oczywiście może to być wcześniejszy termin, ale jak dobrze wiemy, większość producentów nie lubi się spieszyć – tym bardziej, jeśli nie chodzi o najnowszy model.

Zobacz także: 65% urządzeń Apple pracuje pod kontrolą iOS 11

Nie da się ukryć, że takie podejście do aktualizacji starszych urządzeń nie świadczy zbyt dobrze o tytułowej spółce. LG V30, który jest teraz oczkiem w głowie Koreańskiej firmy, otrzymał Androida Oreo już niecały miesiąc temu. Włoski oddział LG na swoim koncie na Twitterze nieco bardziej zawęził czas oczekiwania na nowy system – do drugiego kwartału bieżącego roku. Dzięki tym danym możemy wysnuć teorię, że skoro Oreo ma trafić na LG G6 maksymalnie do końca pierwszej połowy roku, to mówimy tu o przedziale czasowym kwiecień – czerwiec.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.