Nokia 10 może mieć aparat z pięcioma obiektywami

Newsy

Urządzenia Nokii królowały niegdyś pod względem możliwości fotograficznych, czego doskonałym przykładem były w swoim czasie m.in. modele takie jak 808 PureView i Lumia 1020. Premiera flagowej Nokii 9 wciąż przed nami, a już teraz chińskie źródło podało ciekawą informację, jakoby Nokia 10 miała zostać wyposażona w aparat z aż pięcioma obiektywami.

Podwójny obiektyw w smartfonach staje się powoli standardem, który nie jest już zarezerwowany tylko dla sprzętu z najwyższej półki. Fińska spółka HMD posiadająca prawa do marki Nokia może wyjść przed szereg i jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Niektórzy powiedzą, że to przesada, aczkolwiek osobiście nie wydawałbym jeszcze osądów, ponieważ może się okazać, że będzie to naprawdę dobre rozwiązanie, które zrewolucjonizuje rynek mobilnej fotografii.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Snapdragon 670 kontra Snapdragon 820

Cała nowina pochodzi z chińskiego serwisu Baidu, gdzie opublikowano powyższy szkic. Możemy zauważyć, że na pleckach urządzenia znajduje się pięć obiektywów wraz z dodatkiem lampy błyskowej i czytnika linii papilarnych. O plotkach mówiących, że Nokia chce przygotować rewolucyjny aparat na miarę wspomnianego 808 PureView, pisał wcześniej Łukasz, gdzie wyjaśnił on wszystkie detale „od kuchni”. Dzisiaj wiemy natomiast, że być może trafi on do tytułowej Nokii 10, której sercem ma być Snapdragon 845 – a to mogłoby sugerować, że telefon zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x