Urządzenia Nokii królowały niegdyś pod względem możliwości fotograficznych, czego doskonałym przykładem były w swoim czasie m.in. modele takie jak 808 PureView i Lumia 1020. Premiera flagowej Nokii 9 wciąż przed nami, a już teraz chińskie źródło podało ciekawą informację, jakoby Nokia 10 miała zostać wyposażona w aparat z aż pięcioma obiektywami.

Podwójny obiektyw w smartfonach staje się powoli standardem, który nie jest już zarezerwowany tylko dla sprzętu z najwyższej półki. Fińska spółka HMD posiadająca prawa do marki Nokia może wyjść przed szereg i jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Niektórzy powiedzą, że to przesada, aczkolwiek osobiście nie wydawałbym jeszcze osądów, ponieważ może się okazać, że będzie to naprawdę dobre rozwiązanie, które zrewolucjonizuje rynek mobilnej fotografii.

Zobacz także: Snapdragon 670 kontra Snapdragon 820

Cała nowina pochodzi z chińskiego serwisu Baidu, gdzie opublikowano powyższy szkic. Możemy zauważyć, że na pleckach urządzenia znajduje się pięć obiektywów wraz z dodatkiem lampy błyskowej i czytnika linii papilarnych. O plotkach mówiących, że Nokia chce przygotować rewolucyjny aparat na miarę wspomnianego 808 PureView, pisał wcześniej Łukasz, gdzie wyjaśnił on wszystkie detale „od kuchni”. Dzisiaj wiemy natomiast, że być może trafi on do tytułowej Nokii 10, której sercem ma być Snapdragon 845 – a to mogłoby sugerować, że telefon zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.