ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony Electronics Corporation

Sony prawdopodobnie rezygnuje ze złącza jack 3,5 mm

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Smartfony cały czas ewoluują. Pewne zmiany nas cieszą, inne są kompletnie niezrozumiałe. Niestety, ta druga opcja dotyczy nowego telefonu marki Xperia, na temat którego ukazało się parę informacji.

Co wiemy?

Telefon pojawił się w bazie FCC. Pierwszy rysunek zdradza niemal wszystko. Widać na nim przejściówkę umożliwiającą jednoczesne ładowanie urządzenia i słuchanie muzyki. Ponad to w tabeli pojawiła się wzmianka o złączu USB-C pełniącego również rolę wyjścia Audio. Owszem, niby tabela o niczym nie świadczy, ponieważ nawet ze zwykłego USB można wyciągnąć dźwięk, jednak w połączeniu z rysunkiem i panującym trendem niestety nie mam wątpliwości – Sony tworzy telefon bez gniazda jack. Nikogo to zapewne nie zainteresuje, ale poznaliśmy też inne parametry urządzenia:

  • Wyświetlacz 5,7″
  • Wymiary: 152,79 x 72,42 mm

Zobacz też: Sony obiecuje, że ekranami 4K OLED nie będziemy rozczarowani

Dlaczego?

Od zawsze zastanawiało mnie co kieruje producentami, bo na pewno nie są to potrzeby klientów. Nie znam osoby, która pochwaliłaby pomysł rezygnacji z gniazda jack. Powodów jest mnóstwo, zasługują one na osobny wpis. Na tej zmianie nie skorzysta nikt poza producentami przejściówek. Producent telefonu straci klientów, mocno ucierpi wizerunek. Klienci stracą jedną z funkcji swojego smartfona, będzie to dla nich oznaczało trochę nerwów i utratę pieniędzy potrzebnych na zakup przejściówki lub słuchawek Bluetooth. Nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia tego fenomenu, mimo wszystko producenci cały czas idą przed siebie, a w zasadzie ślepo za Apple, w przypadku którego usunięcie gniazda jack miało z biznesowego punktu widzenia sens.

Źródło: Xperia Blog

Sprawdź najnowsze wpisy