Oreo dla Nokii 5 i 6 oznacza zdecydowaną poprawę jakości zdjęć

Newsy

Coraz mniej cieszymy się z kolejnych aktualizacji Androida. Google za mało zmienia w interfejsie, żeby można było uznać zmianę „numerka” na wyższy. Nowe słodkości nie oznaczają też rewolucyjnych funkcji. Mimo wszystko warto dbać o aktualizację i wyróżniać producentów, którzy jak najszybciej wydają nowe wersje systemów lub samych paczek zabezpieczeń. Jednak w przypadku Nokii, aktualizacja do Androida Oreo oznacza coś więcej.

Nie da się ukryć, że modele 5 i 6 od Finów nie wyróżniały się niczym szczególnym. Ot, zwykłe smartfony, które są dobrze wykonane i działają pod kontrolą czystego „Robocika”. Temat szybkich aktualizacji pozostawimy z boku, gdyż ich zapowiedź jakoś zginęła w tłumie innych. Mimo wszystko Oreo jest testowane na coraz większej liczbie modeli i w przypadku wspomnianych na początku tego akapitu smartfonów wyraźnie widać poprawę jakości zdjęć i filmów. Firma postanowiła zadbać o lepsze algorytmy, co skutkuje jaśniejszymi fotografiami w nocy. Przekonajcie się sami, na początek zdjęcia z urządzeń, które na pokładzie mają Nougata:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Ciemno. W takim razie aktualizujemy smartfony i otrzymujemy nową aplikację aparatu, która patrzy na świat w następujący sposób:

Już coś widać. Fakt, że autorzy nie zrobili identycznych zdjęć, ale widać wyraźną różnicę.

Zobacz też: Czy będzie warto wybrać się na stoisko LG w Barcelonie?

Po cichu mówi się też o wyraźnej poprawie jakości działania samego systemu, który momentami kulał. Kiedy oficjalnie Android Oreo zawita na wspomniane modele? Zapewne lada moment, a to oznacza, że Nokie 3 i 2 powinny pojawić się na pierwszym planie testów.

 

źródło: Nokia Power User


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x