ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gboard emoji

Klawiatura Google promuje wysyłanie zdjęć zamiast pisania

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Świat ogarnęły emoji, wszelkiego rodzaju animacje, wśród nich GIFy. O wiele szybciej i często łatwiej można wyrazić swoje przesłanie w graficzny sposób. Pisanie odchodzi na bok, co niekoniecznie uznawane jest za dobry rozwój. Mimo wszystko tak to wygląda – poniekąd cofamy się do graficznego języka, który ma swoje zalety. Przede wszystkim jest uniwersalny, więc pozwala się porozumieć, gdy znajomość tradycyjnych języków jest niewystarczająca. Jednak, czy wyłącznie w takich sytuacjach jest wykorzystywany? Na to musicie sobie sami odpowiedzieć.

Wystarczy spojrzeć na klawiaturę Google. Gboard jest uważany za jedną z najlepszych aplikacji tego typu i od dawna oferuje wbudowanego tłumacza. Ma on swoje wady, ale Amerykanie postanowili dodać jeszcze jedną funkcję. Otóż pojawiła się nowa ikona, zaznaczona poniżej:

Jej zadanie jest proste – naciśnięcie sprawia, że możemy nagrać 3-sekundową animację (GIF) z naszej przedniej kamery i wysłać ją naszemu rozmówcy. Istnieje również możliwość wydłużenie tego czasu do pełnej minuty.

Zobacz też: Z której aplikacji do przechowywania plików w chmurze korzystasz?

Aktualizacja Gboard, która wprowadza jest póki co testowana, gdyż niewiele osób otrzymało możliwość szybkiego wysyłania autorskich GIFów. Zapewne lada moment Google zdecyduje się ją udostępnić szerszej grupie odbiorców.

źródło: Phanandroid

Sprawdź najnowsze wpisy