ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Apple: 65% urządzeń pracuje pod kontrolą iOS 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Częstotliwość wypuszczania aktualizacji na Androida oraz iOS to popularny temat do dyskusji. Nie da się ukryć, że ci drudzy radzą sobie lepiej, jednak ma to swoje uzasadnienie. Apple właśnie udostępniło statystyki, które mówią, że obecnie 65% urządzeń firmy korzysta z iOS 11, 28% z iOS 10, a zaledwie 7% z jeszcze wcześniejszych wersji.

Wspomniane liczby pochodzą z dnia 18 stycznia bieżącego roku i dotyczą iPhone’ów oraz iPadów. Mimo że jest to naprawdę imponujący wynik, to nie można porównywać go do statystyk Zielonego Robocika. System Android jest dostępny na bardzo wielu smartfonach i tabletach różnych producentów, a więc to każdy z nich sam decyduje, kiedy wypuści nową łatkę (Google nie ma z tym nic wspólnego). Apple ma o tyle łatwiej, że iOS trafia wyłącznie na ich własne urządzenia, przez co mogą wydawać aktualizacje dla wszystkich produktów w tym samym czasie.

Zobacz także: Wstrzymano prace nad LG G7

iOS 11 stale rośnie w siłę, powoli wypierając poprzedników. Niestety najnowsze wydanie owego systemu nie zostało zbyt ciepło przyjęte – m.in. dlatego, że za jego pomocą Apple spowalniało starsze iPhone’y. Rok temu iOS 10 (będąc wtedy najnowszą wersją) kontrolował 76% urządzeń, więc widać, że z powodu ostatniej afery użytkownicy sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka coraz ostrożniej podchodzą do tematu aktualizacji.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy