Czeka nas większa cenzura na YouTube? Gigant przedstawia system moderacji

Newsy

Na YouTube ostatnio dużo się dzieje, lecz niestety jest to głównie zasługa problemów, jakie trapią platformę Google’a. Na tym serwisie z dnia na dzień przybywa nieodpowiednich treści (takich jak np. patologiczne streamy), a afera goni aferę (przykładem jest niedawny materiał Logana Paula). Z tego powodu zarząd YouTube’a zdecydował, że z takimi zjawiskami należy walczyć i już wkrótce powitamy nową usługę moderacyjną o nazwie Intelligence Desk.

Jakie są plany YouTube’a?

Jak wynika z wypowiedzi przedstawiciela firmy, plan lepszego zarządzania treściami użytkowników podzielony będzie na kilka segmentów. Pierwszym z nich będą moderatorzy, których ilość zwiększy się aż o 10 tysięcy – osoby te odpowiedzialne są za manualne przeglądanie zgłaszanych treści oraz, w razie potrzeby, usuwanie ich. Co ważne, YouTube planuje również współpracować z ponad 100 organizacjami, także rządowymi, by lepiej zrozumieć i rozwiązać problem nieodpowiednich treści.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Zarabianie dla małych twórców na YouTube będzie trudniejsze!

Nad wszystkim będzie czuwał jednak system moderowania treści stworzony w oparciu o nauczanie maszynowe, który pod uwagę będzie brał m.in. dane z wyszukiwarki Google, opinie użytkownik oraz trendy na portalach społecznościowych i na tej podstawie decydować będzie, czy dany film powinien znaleźć się na YouTube. Warto wspomnieć, że skala Google’a jest imponująca – niedawno moderatorzy usunęli 270 kanałów oraz 150 tysięcy filmów. Oby moderowanie treści nie przeszkadzało samym twórcom, tak, jak od pewnego czasu wygląda to na kanale Felixa Kjellberga.

Źródło: AndroidAuthority

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x