google youtube logo

YouTube utrudni zarabianie najmniejszym twórcom

Newsy

YouTube ogłosiło nowe wytyczne co do tego, kto może zarabiać na portalu. Kanał musi być oglądany przez co najmniej 4 tysiące godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz posiadać przynajmniej 1000 subskrypcji.

Zmiany dla nowych kanałów weszły w życie od przedwczoraj. Twórcy, którzy już zarabiają na swoich filmikach, zostaną dotknięci nowymi zasadami 20 lutego bieżącego roku. Jeśli kanał w tym momencie nie będzie spełniał podanych wymogów, to zostanie usunięty z programu partnerskiego YouTube. Serwis na swoim blogu opublikował 30-dniowe ostrzeżenie dla osób, które są bliskie progu. W odpowiedzi użytkownicy zostawiają w komentarzach linki do swoich kanałów, oferując „subskrypcję za subskrypcję”, by nie stracić, bądź dopiero zyskać możliwość monetyzacji.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Co jest powodem takich zmian?

Kanały, które zostały stworzone tylko do szybkiego zarobku. Osoby tworzące dobrą treść i często poświęcające na to sporo czasu, wyjdą na tym dużo lepiej, bo nowe kryteria zniwelują w pewnym stopniu powstającą konkurencję, która nierzadko przez prezentowaną głupotę w krótkim czasie wzbija się na wyżyny – zarabiając więcej i notując wiele wyświetleń. Nie jest tajemnicą, że wszelkiego rodzaju patologia sprzedaje się najlepiej, kiedy małe kanały, oferujące naprawdę wartościowe materiały giną w morzu mało ambitnych filmików.

Zobacz także: Honor 8 nie dostanie Androida Oreo

Pieniądze autorów, którzy już zarabiają, ale nie spełniają ani nie spełnią w najbliższym czasie wymaganych wymogów, zostaną „zamrożone” i wypłacone w momencie, kiedy ich kanały osiągną wspomniane progi. Osobiście jestem bardzo podekscytowany tym, co obecnie dzieje się w największym serwisie z filmikami w internecie. Wszystko to powinno zaowocować zmniejszeniem się zjawiska patologii, a ciekawym kanałom będzie łatwiej się przebić. Fakt faktem, na początku nie zarobią, ale powiedzmy sobie szczerze – na początku są to śmieszne niskie sumy, które nikomu, kogo stać na dostęp do internetu, nie zrobią raczej większej różnicy.

A Wy co sądzicie o nowej polityce YouTube?

Źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x