Ukrywanie ostatecznego wyglądu produktu, aż do momentu samej premiery jest marzeniem każdego producenta. Niestety nie zawsze się to udaje. Portale technologiczne i użytkownicy czekają na jakiekolwiek przecieki sugerujące design nowego smartfona. Spółki starają się jak mogą, żeby możliwie długo dochować tajemnicy. Na wcześniejsze informacje czeka też choćby konkurencja. Każdy krok i wprowadzane nowe rozwiązania są uważnie badane. W końcu ten kto jest pierwszy w danej dziedzinie i ściągnie na siebie uwagę mediów i użytkowników, może zapewnić sobie większe zyski.

Zobacz także: Konkurencja szykuje kopie iPhone’a X

Wszelkie prototypy obecnie oferowanych urządzeń to fascynujący temat. Jak inaczej mógł wyglądać dany smartfon? Czy gdyby wyglądał inaczej osiągnąłby większy sukces? W dniu dzisiejszym Google udostępniło kolekcję zdjęć prezentujących prototypowe projekty najważniejszych swoich produktów 2017 roku. Mamy wśród nich Pixela 2, Pixelbook, okulary Daydream View, a także inteligentne głośniki Google Home.

Ivy Ross, szef zespołu Made by Google omawia podejście do projektowania całego sprzętu amerykańskiego giganta. W wywiadzie dla bloga Google, Ross opowiada też jak to jest być kobietą w branży zdominowanej przez mężczyzn oraz z czego czerpie inspiracje.

Zdjęcia pokazują, że Pixel 2 zawsze miał mieć częściowo czarny tył, ale czytnik linii papilarnych nie zawsze miał wyglądać jak obecnie. Metalowa obwódka w niektórych pokazanych egzemplarzach ma barwę niebieską. Różnie też prezentują się kamery. Nawet logo Google przeszło kilka zmian.

Pixelbook od początku miał być dwukolorowy. Nie było jednak od początku pewne jaka to miała być kolorystyka. Wygląd klawiatury i gładzika zmienił się niewiele.

Google Daydream View pojawiają się tylko raz jako prototyp, ale widzimy wiele wczesnych szkiców. Na zdjęciach widzimy też różne tkaniny dla głośnika Google Home.

Źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)