Wczoraj na firmowym koncie MIUI na portalu Weibo pojawiła się zapowiedź „dobrej wiadomości”. Dzisiaj chiński producent ogłosił, czym ona jest. Myślę, że widząc tę listę wielu z Was się ucieszy.

40 urządzeń Xiaomi z MIUI 9

Najnowsza wiadomość potwierdza, które smartfony otrzymają najnowszą wersję nakładki producenta. MIUI 9 jak narazie trafiło na niespełna trzydzieści urządzeń, lecz to oczywiście nie koniec. Xiaomi udostępniło listę czterdziestu smartfonów, które finalnie zostaną zaktualizowane.

Pełna lista urządzeń

  • Xiaomi Mi MIX 2, Mi MIX
  • Xiaomi Mi Note 3, Mi Note 2, Mi Note
  • Xiaomi Mi 6, Mi 5X, Mi 5, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 4s, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2, Mi 2S
  • Xiaomi Mi Max 2, Mi Max
  • Xiaomi Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi 4X, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4A, Redmi 4 (High Edition), Redmi 2, Redmi 2A, Redmi 1S
  • Xiaomi Redmi Note 4X, Redmi Note 5A, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi Pro, Redmi Note
  • Xiaomi Mi Pad 3, Mi Pad 2, Mi Pad

Zobacz też: Honor 8 bez Androida Oreo. Ponoć jest za słaby

Widzimy tutaj modele kilkuletnie, nawet te pochodzące z 2012 roku. To dobitnie pokazuje, że nawet o starsze smartfony można zadbać i tym samym zadowolić ich użytkowników. Jak będzie z MIUI 10? Na ten moment wiadomo, że powstanie we współpracy z fanami oraz skupi się na sztucznej inteligencji. Starsze modele z powyższego zestawienia już z pewnością aktualizacji nie dostaną, lecz wciąż można się spodziewać pokaźnego zbioru modeli przeznaczonych, dla których MIUI 10 powstanie.

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.