ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Facebook przyznaje, że Messenger jest zbyt ociężały. Czeka go lifting

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Messenger tworzony przez Facebooka to najpopularniejszy obecnie komunikator, z którego usług korzystają setki milionów osób na całym świecie. Niestety wraz z kolejnymi aktualizacjami aplikacja ta stała się mocno ociężała i przepełniona bezsensownymi funkcjami, co skutecznie zniechęca użytkowników do korzystania z niej. Na całe szczęście problem ten zauważył już szef działu stojącego za Messengerem i w swoim oświadczeniu obiecał on poprawę.

Jak informuje David Marcus, sytuacja ta ma się zmienić – w 2018 roku ekipa odpowiedzialna za komunikator Facebooka pracować będzie nad poprawą aplikacji, tak, by nie sprawiała już ona wrażenia przepełnionej głupotami. Niestety szef oddziału odmówił odpowiedzi na pytanie, które jego zdaniem funkcje są niepotrzebne – to na pewno wyjdzie dopiero w praniu, wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Zobacz też: Przetestuj tego klienta Facebooka oraz Messengera już dziś!

Warto przypomnieć, że z uwagi na aktualny stan Messengera, Facebook musiał wydać drugą aplikację służącą do komunikacji, tak, by współpracowała ona również ze słabszymi smartfonami. Z tego powodu funkcjonalność Messengera w wersji Lite jest mocno ograniczona, co przeszkadza wielu użytkownikom, przez co przesiadają się oni na alternatywne rozwiązania. Mój spis najciekawszych aplikacji tego typu możecie znaleźć, klikając w ten link. Jak to wygląda z Waszej perspektywy? Czy korzystacie z pełnej wersji komunikatora Facebooka i jeśli nie, to czy dacie mu szansę po aktualizacjach?

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy