Kultowa gra powróci po latach! Nadchodzi następca Theme Hospital

Newsy

Theme Hospital to gra, która powstała w 1997 roku i została wydana na PC, a w następnej kolejności na PlayStation. Za produkcję tytułu odpowiadało studio Bullfrog. Przypomnę, że gracz wciela się w zarządcę szpitala, do którego zgłaszają się nietypowi pacjenci. Tytuł bowiem opatrzony był w charakterystyczny rodzaj humoru. Zadaniem użytkownika jest zorganizować placówkę w ten sposób, aby wyleczyć jak największą liczbę chorych i zarobić przy tym sporo pieniędzy. Theme Hospital pod koniec lat dziewiedzięsiątych cieszył się w Polsce ogromną popularnością.

Zobacz także: Zupełnie nowa platforma do kupowania biletów na połączenia kolejowe

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Wygląda na to, że po 21 latach od premiery pierwszej i jedynej części zwariowanego szpitala, czeka nas niespodzianka. Dwóch twórców oryginału: Gary Carr i Mark Webley pracują nad duchowym spadkobiercą hitu na pecety. Gra została nazwana Two Point Hospital, co brzmi podobnie do nazwy utworzonego studia Two Point Studios. Celem twórców jest przywrócenie humoru i rozgrywki znanych z oryginału. Studio współpracuje nad grą z Segą, co pozwoli małej spółce zrealizować zamierzoną wizję. Warto dodać, że Panowie Carr i Webley pracowali wcześniej również nad grą Theme Park.

W Internecie opublikowano pierwszy trailer gry, na którym widać część rozgrywki, która wydaje się być zbliżona do oryginału. Ponadto grafika została zaktualizowana. Na pierwszy rzut oka, gra przypomina nieco zarządzanie SIMSami w szpitalu. Jaka okaże się w praktyce? Dowiemy się tego jeszcze w tym roku!

Źródło: polygon, Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x