ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
microsoft edge

[Pobierz] Microsoft Edge zaktualizowany – firma zauważyła nowości z Oreo

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Microsoft po porażce swojego systemu operacyjnego, Windows Mobile, uznał, że zainteresuje się udostępnianiem usług na Androida i iOS. Jedną z ostatnich nowości od Amerykanów jest ich przeglądarka internetowa. Edge w wydaniu tylko desktopowym nie był interesującym programem, ale pojawienie się jej w mobilnym wydaniu nadało większy sens korzystania z następcy Internet Explorera.

Microsoft zaczął wyróżniać Edge tym, że kończąc pracę na jednym systemie, później możemy kontynuować ją na innym urządzeniu – również mobilnym. Tymczasem najnowsza wersja, oznaczona numerem 1.0.0.1552, może pochwalić się następującą listą zmian:

  • ulepszony tryb czytania
  • możliwość przesyłania tekstu i linków z innych aplikacji
  • wsparcie dla adaptacyjnych ikon (Oreo)
  • poprawa stabilności, wydajności i kompatybilności stron internetowych

Jeśli korzystacie z Edge to nie znajdziecie jednego przycisku do aktywowana trybu czytania. Microsoft zapomniał o nim lub celowo jeszcze go nie implementuje. Chcąc zmienić wygląd strony na bardziej czytelny musicie do adresu dopisać na początku frazę „read:”. Z kolei adaptacyjne ikony, jedna z nowości w Androidzie Oreo oznacza, że te będą dostosowywane do różnych nakładek i launcherów.

Zobacz też: Odpalanie gier z komputera na smartfonie – czy to ma sens?

Microsoft Edge można pobrać z następujących stron:

źródło: Mspoweruser

Sprawdź najnowsze wpisy