elastyczny wyswietlacz

Nieliczni mogli zobaczyć na CES prototyp elastycznego smartfona od Samsunga

Newsy

Elastyczne wyświetlacze to popularny temat na tegorocznych targach CES. Na zebranych zrobił ogromne wrażenie telewizor od LG, który można zwinąć w rulon i tym sposobem zupełnie inaczej urządzić mieszkanie. Jednak my czekamy na smartfony, które wykorzystają potencjał elastycznych wyświetlaczy. To Samsung jest typowany, jako pierwszy producent, który ma szansę ziścić ten pomysł i zaprezentować produkcyjny model tego typu.

Premiera takiego urządzenia przekładana jest z roku na rok. Jednak patrząc na rozwój wyświetlaczy nie trudno stwierdzić, że to już bliżej niż dalej. Więcej na temat elastycznych ekranów i prognoz na ten rok przeczytacie w osobnym moim artykule. Tymczasem skupmy się na Samsungu, który – jak się okazuje – zabrał do Las Vegas stosowny prototyp. Nie przedstawił go całej zebranej gawiedzi, a wyłącznie wyselekcjonowanej grupie ważnych osób, w tym też zapewne inwestorom. Sam smartfon został wyposażony w 7,3-calowy wyświetlacz OLED, który można złożyć do wewnątrz – zachowując krzywiznę na poziomie 0,1 mm oraz na zewnątrz – tym razem 0,5 mm. Mimo wszystko w tym wypadku liczy się wytrzymałość i Koreańczycy zapewniają, że wyświetlacz jest w stanie zachować swoje parametry do 200 tysięcy złożeń.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz też: Nowe moduły Moto Mods pokazują, że ten system jeszcze długo nie umrze.

Kiedy my poznamy ten model? Teoretycznie pod koniec roku lub na początku kolejnego. Tak, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, nim poznamy konkrety. Niemniej jednak jest to duży krok naprzód i szansa na prawdziwą rewolucję na mobilnym rynku.

 

źródło: XDA, ETNews


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x