Elastyczne wyświetlacze to popularny temat na tegorocznych targach CES. Na zebranych zrobił ogromne wrażenie telewizor od LG, który można zwinąć w rulon i tym sposobem zupełnie inaczej urządzić mieszkanie. Jednak my czekamy na smartfony, które wykorzystają potencjał elastycznych wyświetlaczy. To Samsung jest typowany, jako pierwszy producent, który ma szansę ziścić ten pomysł i zaprezentować produkcyjny model tego typu.

Premiera takiego urządzenia przekładana jest z roku na rok. Jednak patrząc na rozwój wyświetlaczy nie trudno stwierdzić, że to już bliżej niż dalej. Więcej na temat elastycznych ekranów i prognoz na ten rok przeczytacie w osobnym moim artykule. Tymczasem skupmy się na Samsungu, który – jak się okazuje – zabrał do Las Vegas stosowny prototyp. Nie przedstawił go całej zebranej gawiedzi, a wyłącznie wyselekcjonowanej grupie ważnych osób, w tym też zapewne inwestorom. Sam smartfon został wyposażony w 7,3-calowy wyświetlacz OLED, który można złożyć do wewnątrz – zachowując krzywiznę na poziomie 0,1 mm oraz na zewnątrz – tym razem 0,5 mm. Mimo wszystko w tym wypadku liczy się wytrzymałość i Koreańczycy zapewniają, że wyświetlacz jest w stanie zachować swoje parametry do 200 tysięcy złożeń.

Zobacz też: Nowe moduły Moto Mods pokazują, że ten system jeszcze długo nie umrze.

Kiedy my poznamy ten model? Teoretycznie pod koniec roku lub na początku kolejnego. Tak, jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie, nim poznamy konkrety. Niemniej jednak jest to duży krok naprzód i szansa na prawdziwą rewolucję na mobilnym rynku.

 

źródło: XDA, ETNews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.