Jak dobrze wiecie, do produkcji elektroniki wykorzystuje się surowce, które w dużych ilościach są całkiem wartościowe. Miedź, srebro, czy złoto, to tylko niektóre pierwiastki, w które zaopatrzona jest elektronika, z której korzystamy.

Ale czy to znaczy, że jeśli rozkręcimy jakieś urządzenie, to z tego co znajdziemy w środku możemy obłowić się w gotówce? No…niekoniecznie. Chociaż fakt, że da się te surowce odzyskać. A jeśli mamy sporo starej elektroniki, to może się okazać, że łącznie jest tam też całkiem sporo metalu.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

O tym czy możemy sami odzyskać złoto z naszych starych urządzeń i gdzie wykorzystuje się tego typu procesy, dowiecie się z poniższego materiału. Zapraszam!
Tymoteusz Pers

Grafik komputerowy, fotograf hobbysta. Przez większość czasu ze smartfonem w ręku.