ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 2 xl

Wychwalany tryb portretowy Google do pobrania na kolejne smartfony

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google zaskoczyło wiele osób tym, że w zeszłym roku nie postawiło jeszcze na podwójny moduł aparatu. Pixele 2 wciąż korzystają z jednej matrycy, ale to nie oznacza, że są pod względem jakości zdjęć i filmów gorsze. Wręcz przeciwnie. W niektórych aspektach są wyraźnymi liderami – przede wszystkim pod względem trybu portretowego. Rozmazywanie tła jest jedną z największych nowości w aparatach, ale producenci ten efekt uzyskują poprzez stosowanie dwóch matryc. Jak udało się Google pominąć ten aspekt? O tym już pisaliśmy swego czasu, a tymczasem okazuje się, że aplikacja Amerykanów działa na innych smartfonach.

Niedawno informowaliśmy Was, że program został przeportowany na Nexusy 6P i 5X oraz pierwszą generację Pixeli. Tymczasem programistom udało się pójść o krok dalej. Została udostępniona wersja, która poprawnie pracuje na topowych modelach Samsunga z układami Exynos – potwierdzone zostały Galaxy S8 i S7. Inne smartfony, ze Snapdragonami na pokładzie, też mają szansę na uruchomienie odpowiednio spreparowanej aplikacji, ale nikt jeszcze nie daje gwarancji, że całość będzie poprawnie ze sobą współpracować. Dlatego trzeba samemu sprawdzić kompatybilność. W tym celu wystarczy:

 1. Pobrać aplikację z forum XDA
 2. W ustawieniach wybrać kolejne pozycje:
  1. Model: Nexus 6
  2. Portrait mode on all models: on
  3. camera.af.debug.show: off
  4. camera.faceboxes: on
 3. Sprawdzić poprawność rozmazywania tła.

Zobacz też: Oreo jest… egzotycznym systemem.

Efekty z pewnością będą uzależnione od konkretnych urządzeń – Google przystosowało swoją funkcję pod aparaty najnowszych Pixeli. Mimo wszystko, znając zasadę działania trybu portretowego, jest duża szansa na świetne rezultaty na wielu smartfonach.

źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy