Oto najtańsza Nokia – lada moment Finowie dołączą do Android Go

Łukasz Pająk Newsy 2018-01-11

Nokia cały czas rozbudowuje swoje portfolio. Na początku firma nieśmiało zaczęła od prezentacji jednego „średniaka”, który został bardzo ciepło przyjęty. Na początku „6” świetnie się sprzedawała w Chinach, a później na całym świecie. Świetnie w rozumieniu nowej marki na rynku – w końcu Finowie dopiero zaczynają swoją przygodę z Androidem – „X” zostawmy z boku. Same liczby z pewnością nie robią wrażenia na gigantach pokroju Samsungu, ale od czegoś trzeba zacząć. Szczególnie, że Nokia doskonale zdaje sobie sprawę, jakimi modelami zdobywa się coraz lepsze wyniki.

Wbrew pozorom to nie flagowe modele wyznaczają trendy sprzedaży. To udane „średniaki” wiodą prym. Najtańsze modele również mają istotny wpływa na końcowe słupki sprzedaży. Dlatego Nokia ma w ofercie tak wiele smartfonów tej klasy, a w drodze jest kolejny. Będzie on stosunkowo wyjątkowy, gdyż najprawdopodobniej będzie to jeden z pierwszych modeli najnowszej rodziny Google, Android Go. Nokia 1, bo o niej mowa nie będzie zachwycać specyfikacją. Kluczowe elementy to wyświetlacz HD (1280×720), 1 GB RAM i 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Pamiętajmy, że „Go” oznacza bardzo lekkie programy lub aplikacje internetowe. Tymczasem oto wygląd tego smartfona:

Zobacz też: Mały iPhone w drodze – czy to będzie hit?

Możemy zapomnieć o wymagających grach na Nokii 1. Ten model będzie idealny do najprostszych zadań. Na powyższych zdjęciach dziwi wystający aparat. Nie można było wyrównać tej powierzchni i dać większy akumulator? W końcu to może być świetny wyróżnik tego smartfona. W końcu pod tym względem wyróżnia się obecnie najsłabsza propozycja w ofercie firmy – Nokia 2. Tymczasem szykujemy się też na premierę pierwszych modeli z serii „Asha”.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x