Honor 7X dostanie funkcję rozpoznawania twarzy

Kacper Kościański Newsy 2018-01-10

Submarka HuaweiHonor, potwierdziła właśnie, że model 7X otrzyma funkcję rozpoznawania twarzy, którą będzie można odblokować wspomniany telefon. Innowacja zostanie wprowadzona w nadchodzącej aktualizacji oprogramowania.

Skaner twarzy trafia ostatnimi czasy do coraz większej liczby smartfonów. Nie jest to już rzecz zarezerwowana wyłącznie dla urządzeń z najwyższej półki. Firma sama zaznacza, że owa funkcja jest czymś niespotykanym w tej kategorii cenowej (to stwierdzenie tyczy się telefonów, które można kupić globalnie, a nie tylko na wybranych rynkach).

Zobacz także: Nowe „superśredniaki” od Sony zaprezentowane

Według zapewnień producenta łatka przynosząca funkcję rozpoznawania twarzy trafi do obiegu w pierwszym kwartale bieżącego roku. Niestety dokładna data nie została podana. Cena Honora 7X w naszym kraju na chwilę obecną zaczyna się od 1149 zł. W związku z tym trzeba przyznać Chińczykom racje, ponieważ za te pieniądze nie znajdziemy takowego rozwiązania u konkurencji.

Źródło: gsmarena • haVoc vulTure

  Ooo to nasze twarze dolacza do odciskow w aktach wywiadu chinskiego?

 • NewUser

  Czy to jest tylko kwestia softwareowa czy hardwarowa też? Raczej mała nadzieja, że Samsung da to do „starego” SGS7 ale może coś by się pojawiło w sklepie to bym przetestował. Tu istotny jest tylko aparat czy musi być jakiś „specjalny”?

  • Software’owa. Pomijam oczywiście takie kwestie jak odpowiednka kamera, ale ten warunek spełniają już nawet smartfony za 400-500 zł.

  • Pt3k

   Nie żeby cos ale samo face unlock było już w androidzie 2.3.6, na s1 miałem nawet.

 • Karol Makowski

  Czy FACE ID dalej jest ponad rok przed innymi skanerami twarzy?

  • Face ID bazuje na zupełnie innej technologii (3D) niż obecne skanery twarzy na telefonach z Androidem (2D). W związku z tym takie porównanie po pierwsze nie jest fair, a po drugie nie ma w ogóle sensu.

   • Karol Makowski

    Ja zadałem tylko pytanie 🙂
    Bo jeśli można dodać wykrywanie twarzy w aktualizacji to już są blisko do wprowadzenia 3D
    Jak myślę to rozpoznawanie twarzy nie było/jest dostępne przed tą aktualizacją

    • Pt3k

     do 3d to skaner
     samo wykrywanie twarzy aparatem 2d było już w androidzie 2.3.6