Testy Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S8 oraz Samsunga Galaxy S8 Plus zapowiedziały przydatną nowość. Spodobała się ona zwłaszcza miłośnikom wysokiej jakości dźwięku. Niestety okazuje się, że w finalnej wersji będzie trzeba obejść się smakiem.

Koniec bety, koniec z Dolby Atmos

Wsparcie dla technologii Dolby Atmos pojawiło się w wersji beta Androida 8.0 Oreo dla Samsunga Galaxy S8 oraz Samsunga Galaxy S8 Plus. Niestety okazuje się, że w finalnym wydaniu systemu nowość ta została wycofana.

Jak na razie mamy pewność, że na wyższą jakość dźwięku użytkownicy zeszłorocznego flagowca koreańskiego producenta nie mają co liczyć. Zostało to potwierdzone przez pracownika brytyjskiego oddziału.

Dziwi fakt wycofania się z dodania tej nowości. Trochę szkoda, bo zawsze to polepszało w jakimś stopniu jakość dźwięku. Co prawda Dolby Atmos najlepiej sprawdziłoby się na dużym sprzęcie, lecz nawet wykorzystanie go w smartfonie jest w stanie poprawić doznania słuchowe.

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.