W styczniu bieżącego roku opublikowałem informację na temat planów stworzenia znanego z komputerów stacjonarnych AIMP-a na system Android. Wczoraj koło południa autor bez większego rozgłosu postanowił upublicznić pierwszą wersję beta tej aplikacji.

Program na pierwszy rzut oka jest bardzo przejrzysty. Nie zawiera jednak żadnych dodatkowych funkcji. W tym momencie po prostu działa i odtwarza muzykę. Oczywiście umożliwia wyszukanie też plików z pamięci wewnętrznej urządzania oraz pozwala na wyłączenie informacji o odtwarzanej muzyce z paska powiadomień. AIMP działa bardzo szybko i pod tym względem nie można mu nic zarzucić. Mam nadzieję jednak, że już niedługo pojawią się kolejne aktualizacje, które dodadzą kolejne funkcje. Program ma szansę na osiągnięcie dużej popularności poprzez dość ugruntowaną pozycję na pecetach, tylko aby to się stało musi posiadać możliwości, których nie ma konkurencja, a o to będzie trudno, ponieważ autor zastrzegł na początku, że w głównej mierze zależy mu na prostocie i szybkości działania.

Aplikację możecie pobrać odwiedzając polską stronę poświęconą AIMP-owi (http://aimp.com.pl/index.php/pl/component/remository/?func=fileinfo&id=433). W paczce znajduje się również przewodnik po instalacji.

Źródło: Aimp.com.pl
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.