ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyciekła nowa beta Androida Oreo dla Galaxy S8 – dodano obsługę Dolby Atmos!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Oficjalna wersja Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S8 tuż za rogiem. Tymczasem, jeden z użytkowników smartfona Koreańskiej firmy podzielił się na Reddicie nową wersją systemu, która wprowadza obsługę Dolby Atmos.

Jak podaje autor posta, aktualizacja jest adresowana wyłącznie dla urządzeń ze Snapdragonem, czyli przeznaczonych na rynek amerykański. Prócz dodania tytułowej funkcji, dokonano także kilku kosmetycznych zmian.

Zobacz także: LG V30 w nowym kolorze

Dolby Atmos to oprogramowanie audio, które ma za zadanie precyzyjnie dostosować ustawienia EQ oraz dopasować dźwięki otoczenia, kiedy użytkownik korzysta ze słuchawek. Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, do wyboru mamy 4 tryby: auto, film, muzyka oraz głos. Powołując się na autora tematu, oprogramowanie jest wciąż niedopracowane – przełączanie pomiędzy wspomnianymi opcjami nie robi żadnej różnicy w dźwięku, a po włączeniu funkcji Dolby Atmos nie można jej już wyłączyć.

Zastanawiające jest, czy urządzenia napędzane przez Exynosa 8895 również będą obsługiwały tytułową funkcję. Zakładam, że tak, ale nigdy nie wiadomo. Spekuluje się, że oficjalna wersja Androida Oreo dla Galaxy S8 pojawi się już pod koniec stycznia. Czekam z niecierpliwością i mam nadzieje, że Dolby Atmos zawita także na europejskie wersje S-ósemek.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy