LG G6 był udanym, aczkolwiek odrobinę słabszym od konkurencji flagowcem. Koreańska firma w tym roku planuje stanąć na wysokości zadania i w swoim smartfonie zaoferować procesor o tej samej mocy, co konkurencja. Według najnowszych informacji LG przygotowuje nową strategię dla serii G, której nazwa ma zostać zmieniona.

Raport sugeruje, że gigant zmieni nazwę linii G, aby lepiej konkurować ze swoimi głównymi rywalami – Apple i Samsungiem. W oświadczeniu dla portalu The Investor przedstawiciel LG poinformował, że zmiany nazw urządzeń nie są niczym nowym w tej branży. Dodał także, że nie zdecydowano jeszcze o tym, jak będzie nazywał się nadchodzący smartfon.

Dlaczego firma decyduje się na zmianę?

Jak jest naprawdę, wie tylko LG, aczkolwiek śmiem twierdzić, że jednym z powodów może być wspomniany model G6. W czasie swojej premiery posiadał on Snapdragona 821, czyli układ, który pojawił się rok przed prezentacją smartfona. Konkurencja w swoich topowych propozycjach oferowała Snapdragona 835, więc G-szóstka była w teorii flagowcem, ale słabszym od reszty. LG G7 mógłby budzić obawy u nieobeznanych osób, że tutaj również procesor będzie gorszy.


Zobacz także: Recenzja Huawei Mate 10 Lite

Dla nas rebranding nie oznacza zupełnie nic: nie wpłynie na ceny ani na żadne inne aspekty. Spekuluje się, że LG zaprezentuje swojego nowego flagowca na tegorocznych targach MWC, więc nową nazwę powinniśmy poznać już wkrótce.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.