Exynos 9810 oficjalnie zaprezentowany. Zobaczymy go w Galaxy S9

1 minuta czytania
Komentarze

Znamy specyfikację układu, który będzie napędzał jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów roku. Samsung zaprezentował właśnie nowy procesor Exynos 9810, który zadebiutuje w modelach Galaxy S9 oraz Galaxy S9+.

Zobacz także: Xperia XZ1 Compact wreszcie w sklepach.

Nowy układ zaoferuje nam wydajność zbliżoną do najnowszej konkurencji. Można powiedzieć, że wszystkie tegoroczne procesory cechować się będą bardzo podobnym poziomem. Exynos jest zbliżoną jednostką do Snapdragona 845. Zbudowany jest w 10 nm procesie technologicznym FinFET.

Exynos 9810 to ośmiordzeniowy procesor z czterema wysokowydajnymi rdzeniami i czterema energooszczędnymi. Rdzenie wysokowydajne to niestandardowe rozwiązanie trzeciej generacji taktowane do 2,9 GHz. Wszystko to zapewni dwukrotny wzrost wydajności jednego rdzenia i 40% wzrost wielu rdzeni w porównaniu do Exynosa 8895. W procesorze nie zabrakło rozwiązań odpowiedzialnych za sztuczną inteligencję. Według spółki procesor może dokładnie rozpoznawać osoby lub przedmioty na zdjęciach w celu szybkiego wyszukiwania czy kategoryzacji fotografii. Może też skanować twarz użytkownika w 3D z wykorzystaniem czujnika głębokości. Pomoże to również w zwiększeniu bezpieczeństwa podczas odblokowywania urządzenia za pomocą twarzy. Sugeruje to wykorzystanie podobnego rozwiązania jak Face ID w iPhone’ach. Podobne rozwiązanie jak u Amerykanów można zaobserwować również w wykorzystaniu osobnej jednostki do przechowywania danych biometrycznych, czyli informacji o twarzy, tęczówce i odciskach palców. Exynos 9810 to pierwszy w branży modem Cat.18 LTE obsługujący do 6x agregację nośną (CA) w porównaniu do 5CA u poprzednika. Wbudowany modem LTE może również osiągać prędkości do 1,2 Gb/s.

Źródło: sammobile

Motyw