ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Świetne wyniki Nokii w trzecim kwartale 2017 roku – model 3310 winny sukcesu

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nokia jest już marką kultową. Najbardziej popularnym modelem tej firmy jest wciąż Nokia 3310, czyli telefon o wielu ponadprzeciętnych właściwościach. Jak się okazuje, odświeżona wersja klasycznego urządzenia nadal sprzedaje się świetnie.

Firma badawcza Counterpoint Research obliczyła, że Nokia sprzedała w trzecim kwartale 2017 roku (czyli w okresie od lipca do września) 2.8 miliona smartfonów na całym świecie. W tym samym czasie klasyczne telefony Nokii rozeszły się w liczbie 13.5 miliona. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest odświeżony model 3310.

Zobacz także: Mi7 będzie pierwszym smartfonem Xiaomi, który naładujesz bezprzewodowo

Dzięki takim wynikom firma zajęła 16 miejsce wśród producentów smartfonów, którzy sprzedali najwięcej urządzeń. W kategorii marek produkujących klasyczne telefony, Nokia uplasowała się na trzecim miejscu. Według ostatnich doniesień koncern radził sobie całkiem dobrze również w czwartym kwartale ubiegłego roku, który zakończył się kilka dni temu.

Finowie słabą sprzedaż smartfonów nadrabiają właśnie klasycznymi telefonami, które jak mogłoby się wydawać, nie mają już miejsca na rynku. Liczby jednak nie kłamią i można śmiało powiedzieć, że „klasyki” wciąż są rozchwytywane. Osobiście trzymam kciuki, by nadchodząca, flagowa Nokia 9 odwróciła wyniki sprzedaży, bo to na rynku smartfonów firma tak bardzo stara się zaistnieć.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy