[Petycja] Twórca aplikacji Kanarek prosi o przywrócenie dostępu do danych

Newsy

Aplikacja Kanarek powinna być znana mieszkańcom większych miast. Dzięki niej możemy w prosty sposób określić poziom zanieczyszczenia powietrza. Niestety, jej twórcy mają teraz pewne problemy i o pomoc proszą użytkowników.

Brak dostępu do zewnętrznych danych pogodowych

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Aplikacja bazuje na zewnętrznych stacjach meteorologicznych rozrzuconych po całej Polsce. Niestety, firma Airly postanowiła zablokować aplikacji dostęp do danych. Dlaczego? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Autorzy aplikacji tłumaczą, że firma Airly chciała usunięcia danych z innych stacji niż jej oraz planowała przejęcie aplikacji. Na to twórcy się nie zgodzili. W efekcie od 1 stycznia aplikacja Kanarek nie może korzystać z danych oferowanych przez firmę Airly.

Każdy może pomóc

Kto najwięcej straci na tym sporze? Nie, nie autorzy aplikacji, a użytkownicy. Otóż to właśnie oni nie mogą korzystać z tak dokładnych danych, jak wcześniej. Z tego powodu otwarta została petycja skierowana do firmy Airly. W ten właśnie sposób każdy może pomóc w przywróceniu dostępu do danych. Nie jest powiedziane, że się uda, ale mimo wszystko trzymamy kciuki.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x