AMOLED vs SLCD – porównanie wideo

Newsy

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Gdy zapasy ekranów AMOLED się wyczerpały, HTC było zmuszone podjąć ważną decyzję. Zmienić stosowaną technologię w swoich telefonach lub zaprzestać ich produkcji. Tajwańska korporacja zdecydowała się użyć wyświetlaczy SLCD od Sony by podtrzymać produkcję HTC Desire i innych smartfonów, które wcześniej były wyposażone w technologię Samsunga. Z tego powodu musiała powstać konfrontacja obydwóch wyświetlaczy. Jako bonus w tym wideo oba ekrany porównane są także z regularnym LCD montowanym w HTC HD2.

 

{youtube}LqkMxWEAG_E{/youtube}

 

Jak widać, SLCD ma bardziej realistyczne kolory i jest bardziej widoczny w bezpośrednim świetle. AMOLED natomiast ma bardziej nasycone kolory i większy kąt patrzenia. Czy HTC postąpiło słusznie decydując się na użycie ekranów od Sony? Wy zadecydujcie.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x