Sony Xperia XA2 Ultra na pierwszych zdjęciach rozczarowuje

Mariusz Nowak Newsy 2018-01-02

Sony od dawna jest krytykowane za design swoich smartfonów. Od kilku lat nie podlega on praktycznie żadnym zmianom. Wydaje się, że firma jest odporna na jakiekolwiek rynkowe trendy. Charakterystycznym znakiem wyglądu telefonów Sony są grube ramki, ogromne przestrzenie nad i pod wyświetlaczem oraz dość toporny kształt obudowy. Właśnie ta oporność na wprowadzanie nowych rozwiązań powoduje, że urządzenia Japończyków nie sprzedają się zbyt dobrze. Oczekujemy, że w tym roku to się zmieni i firma wprowadzi wreszcie coś świeżego do swojej oferty.

Zobacz także: Nowości Apple na 2018 rok.

Jednym z pierwszych modeli jakie Sony planuje pokazać w pierwszym kwartale 2018 roku jest Sony Xperia XA2 Ultra. W sieci ujawniono pierwsze zdjęcia, na których widzimy przód i tył telefonu. Pomimo informacji o przeprojektowaniu całej linii Xperia, nowy model wygląda tak jak dotychczas. Ramki po lewej i prawej stronie ekranu są cienkie. Jednak pola nad i pod ekranem są ogromne. Wygląda to dość karykaturalnie. Przypomnijmy, że Xperia XA2 Ultra będzie urządzeniem ze średniej półki. Bardzo możliwe, że obiecane zmiany zostaną wprowadzone dopiero do nowej linii flagowców.

Sony Xperia XA2 Ultra, wyposażona jest w 6-calowy wyświetlacz Full HD (1080p). Urządzenie napędzane będzie przez procesor Qualcomm Snapdragon 630 w połączeniu z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Pojedynczy aparat główny ma 21 MPx, aparat do selfie jest podwójny. Skaner linii papilarnych zamontowano z tyłu. Na pokładzie znajduje się Android w wersji 8.0 Oreo. Telefon zadebiutuje w ciągu kilku tygodni.

Źródło: phonearena, gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x