ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 8

Poznaliśmy nadchodzące modele Nokii – sama firma się zdradziła

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia zaliczyła udany powrót. Nie był on rewelacyjny i wielcy fani najprawdopodobniej zmienili swoje ukierunkowania, ale my cieszymy się z powrotu Finów. Kolejny gracz na rynku to kolejne możliwości wyboru dla konsumenta. Przede wszystkim cieszy fakt, że Nokia dalej próbuje być tą samą firmą, co sprzed lat. Widać to chociażby po samych pudełkach, które stylistyki czerpią garściami z opakowań modeli sprzed nawet 20 lat. Mimo wszystko firma ewidentnie nie weszła pełną parą na mobilny rynek. Urządzeń jest mało, ale to akurat nie wada. Ich wadą jest zbyt duża pasywność w stosunku do konkurencji, ale bardzo możliwe, że zmieni się to razem z premierą nadchodzących modeli.

Okazuje się, że Nokia nie planuje jedynie odświeżać znanych nam modeli. Aplikacja aparatu z „piątki” na Oreo ujawniła już specjalne możliwości nadchodzących smartfonów, a tymczasem dokłada do tego spis wszystkich urządzeń. Siłą rzeczy na liście znalazły się wszystkie dotychczasowe propozycji Finów – Nokia 2, 3, 5, 6, 7 i 8. Nie zaskoczyło nas pojawienie się 1 i 9. Jednak już 4 i 7 Plus to nowość. Nie spodziewaliśmy się wcześniej, że Finowie mogą stosować różnorakie dopiski. Niewątpliwie zaburzy to schludne nazewnictwo, a do tego wprowadzi zamieszanie.

Zobacz też: Które smartfony zostaną zaktualizowane do MIUI 9?

Jedyne dopiski, których się spodziewaliśmy to rocznik. W końcu w drodze jest też nowa Nokia 6, która prawdopodobnie zostanie oznaczona dopiskiem 2018. Co będzie oznaczał Plus? Oby coś dobrego. Coś, co nie wprowadzi zamieszania wśród konsumentów.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy