Poznaliśmy nadchodzące modele Nokii – sama firma się zdradziła

Łukasz Pająk Newsy 2017-12-31

Nokia zaliczyła udany powrót. Nie był on rewelacyjny i wielcy fani najprawdopodobniej zmienili swoje ukierunkowania, ale my cieszymy się z powrotu Finów. Kolejny gracz na rynku to kolejne możliwości wyboru dla konsumenta. Przede wszystkim cieszy fakt, że Nokia dalej próbuje być tą samą firmą, co sprzed lat. Widać to chociażby po samych pudełkach, które stylistyki czerpią garściami z opakowań modeli sprzed nawet 20 lat. Mimo wszystko firma ewidentnie nie weszła pełną parą na mobilny rynek. Urządzeń jest mało, ale to akurat nie wada. Ich wadą jest zbyt duża pasywność w stosunku do konkurencji, ale bardzo możliwe, że zmieni się to razem z premierą nadchodzących modeli.

Okazuje się, że Nokia nie planuje jedynie odświeżać znanych nam modeli. Aplikacja aparatu z „piątki” na Oreo ujawniła już specjalne możliwości nadchodzących smartfonów, a tymczasem dokłada do tego spis wszystkich urządzeń. Siłą rzeczy na liście znalazły się wszystkie dotychczasowe propozycji Finów – Nokia 2, 3, 5, 6, 7 i 8. Nie zaskoczyło nas pojawienie się 1 i 9. Jednak już 4 i 7 Plus to nowość. Nie spodziewaliśmy się wcześniej, że Finowie mogą stosować różnorakie dopiski. Niewątpliwie zaburzy to schludne nazewnictwo, a do tego wprowadzi zamieszanie.

Zobacz też: Które smartfony zostaną zaktualizowane do MIUI 9?

Jedyne dopiski, których się spodziewaliśmy to rocznik. W końcu w drodze jest też nowa Nokia 6, która prawdopodobnie zostanie oznaczona dopiskiem 2018. Co będzie oznaczał Plus? Oby coś dobrego. Coś, co nie wprowadzi zamieszania wśród konsumentów.

 

źródło: Phone Arena8 odpowiedzi na “Poznaliśmy nadchodzące modele Nokii – sama firma się zdradziła”

 1. Jack. napisał(a):

  „powrotu Finów”? „propozycji Finów”? „Finowie mogą”? To tak na poważnie?

  • aircraft napisał(a):

   HMD to Fińska firma, odpowiedznik naszej spółki z o.o. Twój komentarz jest inwalidą..

   • Jack. napisał(a):

    HMD to fińska (z małej litery) firma, bo ma swoją siedzibę w Finlandii? Według mojej wiedzy obecna Nokia nie ma nic wspólnego z tą sprzed kilku lat a pieniądze są chińskie. I nie tak jak w np. Volvo, gdzie Chińczycy jak dotąd tylko pompują kasę, ale wszystko jest produkowane w Szwecji, tylko wszystko jest chińskie. Produkcja chińska, projekt chiński, pieniądze oczywiście też chińskie jak i pewnie chiński zarząd.

    Mogę się mylić, bo tematu nie zgłębiałem, ale tak to wygląda z moją obecną wiedzą. Jeśli masz większą wiedzę, podziel się nią. 🙂

   • Jack. napisał(a):

    A w sumie to masz rację. Skoro Apple jest amerykańskie, gdy sami nic nie wytwarzają, tylko zlecają, to Nokia może być fińska. : )

 2. GLOCK napisał(a):

  Wraca stara „dobra” nokia. Nowy model co tydzien i burdel w nazewnictwie-konia z rzedem temu co to ogarnie. Nawet samsung zrozumial ze rozdrobnienie nie wychodzi na dobre i teraz mamy 3 linie glowne J, A i S

 3. Zdzisław Dyrman napisał(a):

  Kiedyś Nokie miały to „coś” co wyróżniało je z tłumu (i nie chodzi mi o WP), teraz to tylko kolejne telefony z Androidem jakich wiele.

Dodaj komentarzx