OnePlus 3 i 3T najprawdopodobniej otrzymają funkcję rozpoznawania twarzy

Kacper Kościański Newsy 2017-12-29

OnePlus zdecydowanie słucha swoich użytkowników i bierze sobie do serca ich prośby oraz krytykę. Współzałożyciel firmy, Carl Pei, napisał na swoim profilu na Twitterze ciekawy post. Wynika z niego, że OP3 i OP3T najprawdopodobniej otrzymają funkcję rozpoznawania twarzy.

Po raz pierwszy rozpoznawanie twarzy w smartfonach Chińczyków trafiła do modelu OnePlus 5T. Jednak firma postanowiła sprawić użytkownikom starszego modelu miły prezent i zaimplementowała ją również w OnePlus 5.

Zobacz także: 999 miliardów odszkodowania od Apple

W powyższym tweecie widzimy apel do użytkowników tytułowych smartfonów. Zaś udostępniony przez Carla link prowadzi do tweeta firmy, który zawiera informacje, że odblokowywanie twarzą trafi również do OP5. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że użytkownicy OP3 i OP3T wkrótce również skorzystają z popularnej w ostatnim czasie możliwości odblokowania smartfona. Powiedzmy sobie szczerze: to nie może być przypadek.

Źródło: Twitter • Lokomisiek

  Dziwne ja mam juz odblokowywanie twarzą na OP3. Działa spoko jak się ma np mokre ręce, dodatkowe zabezpieczenie, obok hasła odcisku palca jest twarz, czyli na 3 sposoby można odblokować. Działa zadziwiająco dobrze, nawet w ciemnym pokoju gdzie jednym światłem jest monitor, ale nie jest jak w OP5T tylko trzeba ręcznie zrobić swipe to unlock po rozpoznaniu twarzy. Jak dla mnie mocno na plus.

  • Phantom TM

   Na OP3T też korzystam z tych trzech sposobow odblokowywania, ale używam jeszcze apki AutoInput 😀 nie trzeba przesuwać, sam się odblokowuje : > działa różnie, czasem potrafi wskoczyć na odblokowany ekran i jakby się zamrozić, ale tak naprawdę smartfon nie jest odblokowany, więc muszę go wygasić i odblokować jeszcze raz. Niby nie powinienem polecać apki, bo nie działa zbyt stabilnie, ale mimo wszystko uważam to za rzecz przydatna zwłaszcza, gdy nosisz rękawiczki 😀

 • stark2991

  Ludzie to są dziwni. OnePlusy 3, 3T i 5 mają czytnik z przodu, który jest szybszy, bardziej niezawodny, niezależny od warunków oświetleniowych, bezpieczniejszy i wygodniejszy w użyciu, a mimo to tyle ludzi chce ten głupi Face Unlock…
  Ta funkcja ma sens w 5T, gdzie uzupełnia czytnik, którego się nie da zawsze użyć bo jest z tyłu. W pozostałych modelach to zwykły bajer.

  • Wielu wychodzi z założenia że lepiej mieć, niż nie mieć w ogóle. 🙂

   • stark2991

    Jak widać typowa polska januszowa zazdrość o Passata somsiada ma także swoje odpowiedniki na reszcie globu 😉

   • Marucins

    Krótkowzroczność.
    Wolę aby OP dopracowało inne funkcje kulejące w OP5 niż brało się za implementacje kolejnych.

  • Dodatkowo ta funkcja od lat jest w Google Smart Lock. Najgorsze możliwe zabezpieczenie telefonu swoją drogą.

   • stark2991

    To nie to samo. Nie wiem co OnePlus zrobił, ale działa to znacznie lepiej niż Googlowe odblokowanie. Co nie zmienia faktu, że jako jedyna metoda odblokowania nadal by się kiepsko spisywała 🙂

  • Daniel Kurkowski

   No bo ludzie oprócz rozdawania swych odcisków i pomiarów tętna, tęczówek, chcą też przekazać firmom swoje wizerunki?x