ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HTC i Motorola nie spowalnia starszych smartfonów, tak jak robi to Apple

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

O tym, że Apple przyznało się do celowego spowalniania iPhone’ów słyszał już chyba cały świat. W związku z tym niektórzy zastanawiają się, czy inni producenci nie postępują tak samo ze swoimi urządzeniami. HTC i Motorola kategorycznie zaprzeczyli stosowania podobnych praktyk.

Apple swoje poczynania tłumaczy troską o użytkowników i ich urządzenia, jednak wielu nie uznaje takich praktyk. Tym bardziej, że właściciele smartfonów tej firmy w żaden sposób nie byli informowani o tym, że aktualizacja może obniżyć wydajność ich iPhone’a. The Verge wystosowało zapytanie do kilku firm o to, czy stosują podobne do Apple praktyki. Wśród nich znalazły się takie nazwy jak Samsung, Google, LG, Sony oraz HTC i Motorola.

Zobacz także: Najlepsze smartfony 2017 roku według redakcji Android.com.pl

Na chwilę obecną tylko ostatnia dwójka wyraźnie zaprzeczyła. Rzecznik HTC powiedział, że projektowanie telefonów tak, by spowalniały procesor, gdy ich bateria się starzeje „nie jest czymś, co robimy”. Reprezentant Motoroli odpowiedział krótko i zwięźle, że firma nie ogranicza wydajności procesora w urządzeniach ze starszymi bateriami.

Pozostali zapytani nie udzielili jeszcze konkretnej odpowiedzi. Rzecznik Sony oświadczył, że odpowiedź firmy będzie opóźniona przez okres świąteczny, zaś Samsung bada sprawę. Szczerze mówiąc nie wydaje mi się, by kolejny producent się przyznał i tym samym powstała kolejna afera, aczkolwiek nigdy nie wiadomo.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy