ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejny smartfon od Sony z dużym wyświetlaczem w drodze – oby „rewolucyjnym”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Żaden producent nie żyje wyłącznie z flagowych modeli. Zdarzają się wyjątki pokroju OnePlusa, ale to firma-córka, która obok siebie ma Vivo i Oppo. Sony ewidentnie takie nie jest i samemu dąży do zdobywania coraz większej liczby konsumentów na rynku. Kilka lat temu Japończycy drastycznie zredukowali i uprościli swoje portfolio. W głównej mierze producent zaczął się skupiać na topowych modelach z serii Xperia XZ i od czasu do czasu prezentował nowości z rodziny Xperia XA. Xperia X najprawdopodobniej już umarła.

Od Xperii XZ1 Premium lub Xperii XZ2 spodziewamy się ogromnych zmian w designie, które polegać będą na zredukowaniu ramek wokół wyświetlacza. Jesteśmy tego niemalże pewni, gdyż sami przedstawiciele firmy to zapowiadali. Jednak nie wiemy, czy również tyczy się to tańszych modeli. Równolegle z nowym, flagowym smartfonem powinniśmy poznać „średniaka”, czyli rodzinę Xperię XA2. Do Sieci trafiły właśnie dane techniczne większej propozycji – Xperii XA2 Ultra. Oto ujawniona specyfikacja tego modelu:

  • 6-calowy wyświetlacz FullHD
  • układ Snapdragon 630
  • 4 GB RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
  • aparaty:
    • przód: 15 MPx
    • tył: 21 MPx
  • Android 8.0 Oreo

Rodzina Xperia XA faktycznie miała cienkie ramki, ale wyłącznie boczne. Góra i dół wciąż była ogromna. Nie wiemy, czy w tym modelu to się zmieni – szczególnie, że rozdzielczość wskazuje na tradycyjne proporcje 16:9. Miejmy również nadzieję, że Japończycy nie zapomną o podstawach, czyli akumulatorze, który w tegorocznych modelach robił wrażenie. Z pewnością już widać pozytywne zmiany – porzucenie MediaTeka na rzecz Snapdragona.

Zobacz też: Czy jestem zadowolony, że zainstalowałem Androida Oreo?

Prawdopodobnie do premiery nowych smartfonów Sony jeszcze poznamy wiele szczegółów – zarówno na temat Xperii XA2, jak i flagowych propozycji. Nowości powinniśmy ujrzeć na targach Mobile World Congress w Barcelonie, które zaczynają się pod koniec lutego.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy