Huawei ujawnia swój plan na 2018 rok – jakich nowości możemy oczekiwać?

mm Michał Derej Newsy 2017-12-27

Huawei, jako chińskie przedsiębiorstwo, które od pewnego czasu próbuje podbić smartfonowy segment naszego rynku, stale wydaje nowe urządzenia, by zachęcić potencjalnych klientów do zainteresowania się ofertą firmy. Zazwyczaj nie wiemy, jakie niespodzianki przygotowuje dla nas producent, lecz tym razem w 2018 roku może być nam sporo łatwiej, a to wszystko z powodu planu firmy, który ujawniony został przez jednego z izraelskich dystrybutorów Huaweia – Electra Consumer Products.

Zgodzie z planem, który możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, w pierwszym kwartale nowego roku firma wyda największą ilość urządzeń. Oprócz wprowadzania Mate’a 10 Pro i Lite na nowe rynki, wydane zostaną również trzy nowe smartfony – Maya, Salina (są to oczywiście nazwy tymczasowe i prawdopodobnie będą to telefony ze średniej półki cenowej) oraz Honor 1. Warto wspomnieć o tym, że w każdym kwartale 2018 roku powitamy nowe urządzenie z serii Honor, więc będzie ich dość sporo. Pierwszy kwartał będzie dla Huaweia bogaty również pod względem gadżetów – swoją premierę będą miały:

 • aparat Huawei 360
 • inteligentna waga Huawei Scale
 • inteligentna opaska Huawei A2
 • router 4G Huawei B618

W drugim kwartale firma zaprezentuje nam trzy nowe flagowe smartfony z serii P – co ważne, przecieki sugerują, że nazewnictwo tej serii ulegnie zmianie i powitamy telefon o nazwie Huawei P20, a nie P11 i to w aż trzech wersjach. Jeśli informacja ta się potwierdzi, to może sugerować spory przeskok technologiczny. Na ten kwartał korporacja przygotowała również premierę kolejnego routera, Huawei B525.

Zobacz także: Zobaczcie najlepsze, naszym zdaniem, smartfony roku!

Pod sam koniec 2018 roku Huawei przygotował dla nas premierę dwóch nowych smartfonów z serii Mate w dwóch wersjach – Pro oraz Lite. Niestety na ich temat wiemy niezbyt wiele, lecz w przeciągu najbliższych miesięcy powinno pojawić się więcej informacji. Pamiętajcie, że niektóre z powyższych urzadzeń mogą nie pojawić się w Polsce, ale miejmy nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Źródło: NotebookCheck • Ironpiter

  W 2018 rządzić będzie jak co roku Samsung i LG

  • May Czos

   LG rządzi? Gdzie? Nikt nie kupuje ich badziewia, od lat tracą miliony.

   • Asdaf

    Właśnie, LG niestety zaczyna odchodzić z top list jeśli chodzi o smartfony, niech sobie tłuką lodówki pralki itd ale coś im ze smartfonami nie idzie, owszem Samung ze swoim markewtingiem i aparatami to czołówka ale LG… cisza o nich tak naprawdę

    • Jakub Kostrzewski

     Ja po galaxy s6 „używałem 2 lata przeszło.
     Przesiadłem się na LG G6 i jest super.
     Miałem S3, LG G3 S5 S6 i teraz G6
     Chętnie bym teraz kupił LG V30 ale nie mam obecnie kasy.
     PS: Zawsze kupuję telefony z OLX za gotówkę a nie za złotówkę u operatora.
     Więc nie biorę co dają tylko kupuję to co mi odpowiada.

     • Ironpiter

      Uwazam ze LG v30 to najlepszy i najładniejszy model LG jaki zrobił. Sam bym kupił gdybym miał kasę. Obecnie mam Samsunga S6 ale mam go już 3 lata i czas na coś innego choć ciągle działa mi bez problemów, bateria trzyma 1,5 dnia teraz. Mimo wszystko kusi mnie bardzo ten lg v30. Może jak cena spadnie na wakacje to kupię. Już jestem ciekaw LG V40.

     • Adam Nowy

      Ale nic nie zmieni faktu, że rynek smartfonów należy do wielkiej trójki… Samsung, Apple i Huaweix