Xiaomi pracuje nad Face ID. Co ze skanerem linii papilarnych w Mi 7?

Newsy

Podobno Xiaomi produkuje lepsze smartfony niż konkurencja. Tak przynajmniej twierdzą fani tej firmy, którzy za te same parametry wolą zapłacić mniej. Czy jednak faktycznie Xiaomi wyróżnia się flagowcami na rynku? To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Jedno jest pewne – spółka szykuje kolejne topowe urządzenie. Skoro premiera Mi Mix 2 już za nami, to można oczekiwać, że kolejnym flagowcem firmy będzie oczywiście Mi 7. Pojawi się on na rynku z pewnością w pierwszej połowie roku.

Zobacz także: Czy rootowanie smartfonów ma sens?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeżeli macie nadzieję, że skaner linii papilarnych we flagowcu znajdzie się w wyświetlaczu, to niestety mam złe informacje. Według najnowszych przecieków, Xiaomi póki co nie jest zainteresowane wdrożeniem tej technologii do swoich smartfonów. Spółka koncentruje się na rozwoju własnego skanera twarzy w 3D na wzór Apple Face ID. Być może taką technologię zobaczymy już w Mi 7.

Czy to oznacza, że skaner linii papilarnych w ogóle nie pojawi się we flagowcu? Bez obaw, Xiaomi nie zawiedzie fanów i z pewnością umieści takie rozwiązanie z przodu lub z tyłu obudowy smartfona. Przypomnę, że według ostatnich informacji, w Xiaomi Mi 7 zobaczymy także 5,65-calowy ekran oraz procesor Snapdragon 845.

Zastanawiam się, czy faktycznie którykolwiek z producentów będzie w stanie dostarczyć smartfona z czytnikiem twarzy w 3D w 2018 roku. Znany analityk Kuo Ming-Chi niejednokrotnie wskazywał, że spółki produkujące telefony z Androidem są w tym aspekcie 1,5 roku za Apple.

Źródło: gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x