Xiaomi pracuje nad Face ID. Co ze skanerem linii papilarnych w Mi 7?

Adam Lulek Newsy 2017-12-27

Podobno Xiaomi produkuje lepsze smartfony niż konkurencja. Tak przynajmniej twierdzą fani tej firmy, którzy za te same parametry wolą zapłacić mniej. Czy jednak faktycznie Xiaomi wyróżnia się flagowcami na rynku? To pytanie pozostawię bez odpowiedzi. Jedno jest pewne – spółka szykuje kolejne topowe urządzenie. Skoro premiera Mi Mix 2 już za nami, to można oczekiwać, że kolejnym flagowcem firmy będzie oczywiście Mi 7. Pojawi się on na rynku z pewnością w pierwszej połowie roku.

Zobacz także: Czy rootowanie smartfonów ma sens?

Jeżeli macie nadzieję, że skaner linii papilarnych we flagowcu znajdzie się w wyświetlaczu, to niestety mam złe informacje. Według najnowszych przecieków, Xiaomi póki co nie jest zainteresowane wdrożeniem tej technologii do swoich smartfonów. Spółka koncentruje się na rozwoju własnego skanera twarzy w 3D na wzór Apple Face ID. Być może taką technologię zobaczymy już w Mi 7.

Czy to oznacza, że skaner linii papilarnych w ogóle nie pojawi się we flagowcu? Bez obaw, Xiaomi nie zawiedzie fanów i z pewnością umieści takie rozwiązanie z przodu lub z tyłu obudowy smartfona. Przypomnę, że według ostatnich informacji, w Xiaomi Mi 7 zobaczymy także 5,65-calowy ekran oraz procesor Snapdragon 845.

Zastanawiam się, czy faktycznie którykolwiek z producentów będzie w stanie dostarczyć smartfona z czytnikiem twarzy w 3D w 2018 roku. Znany analityk Kuo Ming-Chi niejednokrotnie wskazywał, że spółki produkujące telefony z Androidem są w tym aspekcie 1,5 roku za Apple.

Źródło: gizchina • Henrar

  Zabawnie się czyta komentarze, jaki to czytnik linii jest potrzebny w skanowanie twarzy nie, gdy przypomni się komentarze sprzed lat jak czytniki linii papilarnych wprowadzali poszczególni producenci.

 • stark2991

  No i historia się powtarza. Apple robi coś głupiego, a reszta małpuje.

  • Karol Makowski

   Nie no Jasne
   Powstał pierwszy samochód AUTOMOBIL DAIMLER a kilka miesięcy BENZ produkował seryjnie samochody
   I tylko Daimler mógł je produkować bo był pierwszy? Nie !
   Chcesz powiedzieć że on też postępował tak jak Daimler, masz racje
   Ale czy nie na tym to polega?
   Żeby ,,naśladować” kogoś innego?

   • stark2991

    O czym Ty pieprzysz za przeproszeniem?

    • Darek T

     Stark, Ty pieprzysz, człowiek dobrze pisze.

    • Karol Makowski

     Chodzi o to że jak powstał pierwszy samochód to już nikt nie może tego robić ?
     Nawet jak wygląda inaczej ?

     • stark2991

      Nie do końca ma to związek z tym co ja napisałem…
      Apple usunęło jack’a, co zrobiło Xiaomi? Usunęło jack’a. Apple usunęło czytnik linii papilarnych i wprowadziło skaner twarzy. Co zrobi Xiaomi? Wprowadzi skaner twarzy. Pytanie brzmi czy wywalą skaner czy łaskawie się uchowa…
      Co łączy brak jack’a i skaner twarzy? Obie te rzeczy to krok wstecz w rozwoju. Przynajmniej w takim wykonaniu, w jakim robi to Apple.

     • VikingsAreComing

      Zależy jak na to patrzeć, albo krok w przód, gdzie kiedyś telefon nie będzie potrzebował żadnych portów.

     • stark2991

      To niech wprowadzają „kiedyś” a nie teraz.

     • Millten

      Teraz tylko czekamy na telefon od Xioami z wyciętym wyświetlaczem.

 • Fox

  walić FACE ID