Z roku na rok nowe iPhone’y coraz mniej zachęcające – rządzą modele sprzed 3 lat

Łukasz Pająk Newsy 2017-12-25

Rewolucyjny iPhone X jest rewolucyjny i już. Ok, jak na Apple to faktycznie widać drastycznie różnice, ale poza Face ID i niezbyt lubianym wycięciu w wyświetlaczu to ten smartfon po prostu nadrobił zaległości. Z kolei iPhone 8 i 8 Plus spodobają się wyłącznie tradycjonalistom. Nie jestem przeciwnikiem amerykańskich pomysłów – to w pełni obiektywne spojrzenie. Okazuje się, że również fani firmy zaczynają tak odbierać kolejne premiery Apple.

Gazeta The Wall Street Journal postanowił przeprowadzić bardzo interesujące badanie. Autorzy co roku sprawdzają, jak duży wpływ miała premiera nowych urządzeń Apple na absorpcję starszych modeli. Wyniki są jednoznaczne:

Wciąż iPhone 6 i 6 Plus wywołały najwięcej emocji wśród konsumentów. Tegoroczna premiera trzech modeli, w tym rewolucyjnego iPhone’a X, jest wyraźnie najgorsza w ciągu ostatnich 4 lat. Skąd takie wyniki? Przede wszystkim iPhone 6 i 6 Plus wprowadziły wyraźne zmiany w portfolio Apple. Z kolei iPhone X nie był od razu dostępny, a jak już się pojawił to w wyraźnie ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Zobacz też: Google Chrome z wbudowaną blokadą reklam!

Czy w przyszłym roku powyższy trend się zmieni? Zapewne nie. Mimo że Amerykanie mogą szykować kolejne rewolucje i stworzyć trzy bezramkowe smartfony to nie będą to już wielkie nowości. Elastyczny model? Wydaje mi się, że w przypadku Apple to jeszcze za wcześnie. Wszelkie patenty mają jedynie służyć, jako zabezpieczenie.

źródło: Phone Arena, WSJ • Co się dziwić jak od iP7 są brzydkie jak noc? 😉 Zamiast zrobić naprawdę nowy, futurystyczny wygląd to dali jakąś czerń, która rysuje się nawet od przejechania ściereczką 😉

 • marcus1212

  W rodzinie, w trakcie świąt, był kuzyn z Ip 7. Rzeczywiście przy S8 wyglądał bardzo skromnie… delikatnie mówiąc.

 • Piotr

  Fajnie, że przynajmniej Samsung S9 będzie ultra zachęcającą prawdziwą rewolucją w stosunku do S8, a już przepaścią w stosunku do S7!

  • Bart

   Ok. Tylko S9 nie bedzie z zewnatrz identyczny jak S6. IP8 to ta sama obudowa i ta sama rozdzielczosc ekranu (slaba, ale wystraczajaca) co IP6. Podobnie stagnacja jest od Sony Z2 do ZX1. Pisze to wlasciciel IP8. Apple stalo sie jak Sony mega konserwatywne.

   • Łukasz

    Jako były posiadacz iP6S,a obecnie S8, faktycznie modele Apple wyglądają dość konserwatywnie w porównaniu do Galaxy.
    Zaskoczeniem jest jednak iPhone X ktory zrywa z przyjętym wyglądem. Mnie się podoba. Jednakże jak można ludziom wciskać że to telefon bezramkowy? Przecież ramki mają 3,5 mm z każdej strony…

  • Kotarski

   U samsunga to normalne, że zmiana designu jest co drugą generację. S6 i S8 były bardzo świeże i nowoczesne. Iphone 6 już na premiere wyglądał standardowo i nudno (dużo gorzej od Ip5)x