Operatorzy spotykają się z różnymi opiniami. Z pewnością nie możemy być zadowoleni z modyfikacji, które pojawiają się na smartfonach, przez nich sprzedawanych. Bloatware, opóźnienia w aktualizacjach oraz wyraźnie wyższe ceny – to wszystko sprawia, że zakup urządzeń mobilnych jest opłacalny tylko na wolnym rynku. Skłamałbym, gdybym nie napisał, że zdarzają się wyjątki, ale nie warto na nie liczyć.

Tymczasem zbliżamy się do nowego roku, w którego pierwszym kwartale poznamy zapowiedź Androida P. Tak, tak, prawie nikt nie otrzymał Oreo, a my już o następcy – nic na to poradzić nie możemy. Google już pełną parą pracuje nad przygotowaniem wersji deweloperskich najnowszego systemu i w jednej z ostatnich odsłon pojawił się specyficzny kod. Pozwala on operatorom ukryć siłę sygnału. Brzmi to niedorzecznie, ale jest to prawda.

Konkretną wartość siły sygnału znajdziecie w ustawieniach (Informacje o telefonie), która następnie jest aproksymowana do wskaźnika na pasku powiadomień. Im niższa wartość, tym sygnał mocniejszy. Dlaczego operatorzy chcą blokować możliwość sprawdzenie tego parametru? Na to pytanie odpowiedź powinniście znać doskonale.

Zobacz też: Android Oreo zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo smartfona.

Mimo wszystko powyższa flaga nie sprawi, że całkowicie stracimy informację o tym, jak mocny sygnał nas otacza. Biblioteki Google’a pozwalają deweloperom pobrać ten parametr i w Sklepie Play znajdziemy od groma aplikacji, które pokazują moc sygnału.

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.