Filmy na YouTubie możemy oglądać w przeróżnych aplikacjach, które są do tego celu tworzone. Możemy również zrobić to przez większość przeglądarek internetowych. Niewątpliwie wygodniej jest obejrzeć nagranie bezpośrednio w programie od Google, ale dla krótkich filmów może się to okazać bezsensowne. Dlatego odtwarzacze na stronach internetowych też muszą się rozwijać. Amerykanie to zauważyli i jedna z niedawnych nowości w aplikacji YouTube’a trafia właśnie do Chrome’a.

Na początku bieżącego roku Google umożliwiło nam szybkie przewijanie filmów. Podwójne kliknięcie ekranu pozwala przyspieszyć lub cofnąć nagranie o 10 sekund. Czas ten możemy dopasować w ustawieniach, więc jest to zmiana, która drastycznie wpłynęła na wygodę użytkowania aplikacji YouTube’a. Szczególnie w przypadku długich filmów, które ciężko precyzyjnie przewinąć za pomocą paska postępu. Dokładnie ta sama zmiana trafiła do Chrome’a. Obecnie w wersji Canary, co oznacza, że lada moment trafi do Chrome Beta, aby ostatecznie nowość pojawiła się w pełnoprawnej wersji przeglądarki. W celu uruchomienia nowego systemu kontroli filmów, wystarczy uruchomić odpowiednią flagę:

chrome://flags#enable-modern-media-controls

Więcej o flagach i sztuczkach w przeglądarce Amerykanów dowiecie się z wpisu Kacpra.

Zobacz też: Zastanawiasz się, czy Twoje zdjęcie jest ładne? Sztuczna inteligencja Ci doradzi.

Canary to wersja Chrome’a, która jest codziennie aktualizowania i Google mówi wprost, że niekoniecznie musi to być stabilny program. Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem jego działania i testowaniem najnowszych zmian to program możecie pobrać ze sklepu Play.

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.