Sony w ostatnich latach nie miało łatwego „życia”. Dział mobilny przedsiębiorstwa borykał się z problemami finansowymi. Jednak ostatnie kwartały pokazały, że w firmie jest już bardziej stabilnie. Szkoda mi trochę spółki, która niegdyś w ciągu trzech miesięcy sprzedawała kilkanaście milionów smartfonów, a teraz jest to jedynie 3 mln. Prawdopodobnie ma to związek z nudą jaka towarzyszy urządzeniom Sony od lat. Ten sam design jest z nami od prawie 6 lat. W erze bezramkowych flagowców, ekran tegorocznej Xperii XZ Premium pokrywa jedynie 68% przedniego panelu urządzenia. Klienci widzą taki zastój i reagują kupując konkurencyjne smartfony.

Zobacz także: Subiektywna opinia na temat Galaxy S9

Całe szczęście 2018 rok będzie prawdopodobnie przełomowy dla spółki, a przynajmniej dla jej fanów. Od kilku tygodni bowiem docierają do nas informacje, jakoby Japończycy mieli zaprezentować bezramkowy model i to już na targach CES w styczniu w Las Vegas. Jakiś czas temu wyciekł też render, na którym rzekomo przedstawiony był flagowiec.

Teraz możemy zobaczyć kolejny obrazek, na którym widać tylny panel urządzenia. Znajduje się na nim podwójny aparat ułożony w pozycji wertykalnej. Będzie to zatem pierwszy smartfon Sony ze wsparciem dwóch sensorów. Poniżej obiektywów można zauważyć znaczek NFC i skaner linii papilarnych. Obok natomiast umiejscowiona została lampa LED. Bryła telefonu przypomina mi jednak nieco charakterystyczne dla Sony OmniBalance Design. Czyżby zatem spółka nie do końca z niego zrezygnowała?

Źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.