Facebook wprowadza nową funkcję. Przydatną z punktu widzenia ochrony swojej prywatności. Zwłaszcza, jeśli nie chcecie się chwalić tym, co robicie w wolnym czasie.

Facebook rozpozna Twoją twarz na zdjęciu

Nowe algorytmy Facebooka będą w stanie rozpoznać twarz użytkownika i powiadomić go w momencie, kiedy ktoś doda z nim zdjęcie, a go na nim nie oznaczy. Pozwoli to na kontrolę udostępniania naszego wizerunku w Sieci bez wcześniejszej autoryzacji. Powiadomienie wygląda tak.

Zobacz też: Apple pozwane o nowe logo

Funkcja ta opiera się na technologii rozpoznawania twarzy. Facebook analizuje zdjęcia, na których już jesteśmy oznaczeni, a następni z pikseli tworzy szablony. To właśnie do nich porównywane są nowe zdjęcia. Opcję tę można jednak wyłączyć.

Nie dla wszystkich

Funkcja rozpoznawania twarzy na zdjęciach będzie dostępna na Facebooku już w przyszłym tygodniu. Niestety rynek kanadyjski oraz Unii Europejskiej nie jest brany pod uwagę. Być może Mark Zuckerberg zdecyduje się w późniejszym czasie rozszerzyć nowość na pozostałe rynki.

źródło: Newsroom FB

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.