Metody dostarczania internetu dwoją się i troją, jeszcze niedawno mówiłem o balonach, które zwracają łączność ze światem poszkodowanym przez kataklizmy, a już pojawiają się nowe pomysły od Google.

Projekt Google Loon to balony, które unoszą się wysoko nad terenami, pozbawionymi internetu nie mają z różnych przyczyn, lecz niestety kilka spadło na ziemię, roztrzaskując się na kawałki. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Gigant, jakim jest Google, chce, aby jak najwięcej ludzi miało dostęp do sieci. Jest to zrozumiałe, bo rośnie liczba potencjalnych klientów usług oferowanych przez jedną z największych firm. Skoro nie balony to laser, lecz jak to ma działać i dla kogo przeznaczona będzie ta usługa? Zapraszam do materiału wideo.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Chorąży

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział „będziesz influencerem”, to pomyślałbym, że mnie obraża. Natomiast gdyby ktoś powiedział, „będziesz montował filmy, będziesz w nich występował i współpracował z markami, a przy tym zarabiał pieniądze”, stwierdziłbym, że żartował. Nie żartował.Z wykształcenia jestem dziennikarzem, którego zawsze ciągnęło do filmowania i fotografii. W wolnych chwilach gram na wszelakich instrumentach. W rodzinie mówią o mnie „artysta” i nie wiem, czy mnie obrażają.