Era inteligentnych telewizorów rozpoczęła się na dobre. Aktualnie w każdym sklepie sprzedawcy doradzą nam zakup najnowszego modelu typu smart. Co jednak z osobami, które zakupiły plazmy i LCD, które jeszcze nie posiadały tak zaawansowanych funkcji?

Klienci, którzy chcieliby odblokować wspomniane możliwości na swoich urządzeniach mogą zaopatrzyć się w nowość na polskim rynku, jaką jest dongle Measa U1A. Ten niewielki produkt, wyglądem przypominający pendrive’a po podłączeniu go do wolnego portu HDMI udostępnia nam funkcje Androida na dużym ekranie.

Measa U1A posiada procesor ARM taktowany zegarem 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięć wewnętrzną. Urządzenie łączy się z siecią bezprzewodowo. Pozwala m.in. na odtwarzanie multimediów bezpośrednio z serwera DLNA lub pamięci masowej typu NAS. Obsługuje przy tym wszystkie popularne rodzaje plików. Nawet te w rozdzielczości HD 1080p. Ponadto, dzięki platformie Android, Measy U1A oferuje cały szereg funkcji dodatkowych, jak np. możliwość przeglądania Internetu, odbierania poczty elektronicznej czy korzystania z komunikatorów internetowych. W zestawie z urządzeniem znajduje się zasilacz sieciowy oraz przewód USB.

Producent wycenił produkt na 199 złotych. Już niedługo Measa U1A ma trafić do redakcji do testów, tak więc będziemy mogli bliżej przyjrzeć się oferowanej funkcjonalności.

Źródło: Informacja Prasowa
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.