Pobrano ją ponad 5 milionów razy. Bardzo możliwe, że zbliża się do podwojenia tego wyniku. Tytuł ten znajduje się wśród najpopularniejszych aplikacji w sklepie Play. Gra, która umila czas tak dużej liczbie osób okazała się… świetną aplikacją do zbierania danych o użytkownikach. W kodzie Dune! odnaleziono wiele funkcji, które mają jedno zadanie – śledzić i analizować każdy ruch smartfona, na którym ten program zainstalowano.

Sama gra potrafiła wciągnąć w rozgrywkę i to zapewne uśpiło wiele osób. Jeśli jeszcze macie Dune! na swoich urządzeniach to miejcie świadomość, że udostępniacie na 32 serwerach informacje takie, jak:

  • kraj
  • informacje o urządzeniu
  • poziom akumulatora
  • numer telefonu
  • system
  • geolokalizację

To tylko podstawowe dane – w programie znajdują się połączenia do zewnętrznych bibliotek, które najprawdopodobniej są w stanie zbierać i udostępniać jeszcze więcej informacji.

Zobacz też: Jak Wam się podoba Spotify? Nadchodzą zmiany

Nie możemy czuć się bezpiecznie już nawet w sklepie Play. Jak taka aplikacja mogła przejść certyfikację i umknąć sztucznej inteligencji Google Play Protect? Amerykanie ewidentnie muszą dopracować swoje systemy. Skoro z możliwie pewnego źródła możemy zainfekować swoje urządzenia to skąd pobierać aplikacje?

 

źródło: hackread.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.