Dzisiejsze smartfony są niesamowicie szybkie. Ciężko spotkać urządzenia, które są wyraźnie wolne i potrzebują zdecydowanie zbyt wiele czasu na wykonanie prostych czynności. Zdarza się to w przypadku najsłabszych modeli, ale te zostawmy z boku. Na pierwszy plan wchodzą trzy wyjątkowe smartfony. OnePlus 5T, który wciąż udowadnia, że nie trzeba wydawać harmonii pieniędzy, aby otrzymać dobry telefon. iPhone X, który jest… przeciwieństwem OnePlusa, ale też może pochwalić się wyjątkowymi zaletami. Do tej dwójki dołącza jeszcze Razer Phone – smartfon dla graczy z wyjątkowym wyświetlaczem.

Który z powyższych modeli jest najszybszy? Odpowiedzi udzieli nam film opublikowany na kanale PhoneBuff (właściwa część od 1:26):

Zwycięstwo OnePlus 5T względem iPhone’a nie jest zaskoczeniem. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że optymalizacja dużych aplikacji na iOS robi wrażenie, ale gorzej z wielozadaniowością. Doskonale potwierdził to też Razer Phone, który na pierwszym okrążeniu był zdecydowanie najwolniejszy, ale to nie przeszkodziło ostatecznie wygrać ze smartfonem Apple. Fizycznych braków w pamięci operacyjnej nawet firmie z Cuppertino nie uda się ominąć oprogramowaniem.

Zobacz też: Oto ciekawe statystyki od Messengera – zamiast liter, wolimy obrazki.

Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że droższy smartfon nie oznacza lepszego w każdym aspekcie. Szczególnie w przypadku pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie. W takim wypadku Apple nie jest najlepszym wyborem. Jeśli jednak zależy Wam na ich szybkim uruchamianiu, niekoniecznie jedna po drugiej to iPhone X nie ma sobie równych.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.