ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Gboard emoji

[Pobierz] Z nową wersją GBoard będziemy mogli pisać palcem

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

GBoard jest klawiaturą, która w bardzo krótkim czasie zyskała olbrzymią popularność. Jest to produkt spod znaku Google, więc o aktualizacje nie musimy się martwić. Tym razem wprowadzone zostały nowości, które mogą się spodobać.

Pisanie odręczne

GBoard v6.8 wprowadza między innymi pismo odręczne. Dzięki temu zamiast wpisywać tekst na klawiaturze możemy to robić na przykład palcem bądź rysikiem. Aby skorzystać z funkcji pisania odręcznego, należy najpierw dodać nowy typ klawiatury. Wystarczy dotknąć w GBoard ikonę globusa, przejść do ustawień języka, a następnie dodać klawiaturę „Pismo odręczne”.

Nowa wersja Gboard przynosi ze sobą także większe emoji – choć nie jest to widoczne u wszystkich. Nowy rozmiar wygląda tak:

Oprócz tego aktualizacja dostarcza szybsze usuwanie tekstu, podpowiedzi w polach URL oraz wsparcie dla kolejnych 20 języków: awadhi, bambara, bundeli, emilijski, ful, giliański, hiligaynon, jamajski, kumauni, lambadi, lombardzki, madurski, mazanderański, minangkabau, nahuatl, neapolitański, norweski  , piemoncki, sadri, santali, sycylijski, sylheti, wenecki i zazaki.

Zobacz też: Rendery Samsunga Galaxy A8 (2018)

Jak podaje Android Police, w kodzie źródłowym ukryło się kilka interesujących informacji. Znajdują się tam wzmianki dotyczące pisania odręcznego na pełnym ekranie, nowym silniku motywów, a nawet o integracji Motion Stills z klawiaturą.

Skąd pobrać?

Najnowsza wersja GBoard trafiła już do Sklepu Play. Jeśli jednak jeszcze jej u siebie nie widzicie, możecie skorzystać z pliku APK. Pamiętajcie jednak, że instalując aplikację z innego źródła robicie to na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy