elastyczny smartfon design wyglad

Nie tylko smartfony mają być elastyczne – Microsoft z kolejnym patentem

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoftowi nie udało się zapanować nad rynkiem mobilnym. Wiele dziwnych i niezrozumiałych ruchów marketingowych skończyło się oficjalną rezygnacją z udziału Windows Mobile na rynku mobilnym. Jednak sama firma wciąż prężnie działa i jest obecna na wielu smartfonach jako usługodawca, ale przede wszystkim tworzy interesujące tablety z rodziny Surface. Niedawno do Sieci trafił patent giganta z Redmond, który pokazuje, jak firma wyobraża sobie elastyczne telefony komórkowe. Tymczasem okazuje się, że to nie koniec planów Microsoftu.

Poznaliśmy nowy pomysł na budowę urządzeń mobilnych z wykorzystaniem elastycznych wyświetlaczy. Amerykanie postanowili zastrzec sobie patent na tablet z tego typu ekranem.

Tak naprawdę to powyżej możecie ujrzeć kilka pomysłów na składany tablet od Microsoftu. Jeden z nich opiera się na elastycznym wyświetlaczu, kolejna na zastosowaniu kilku ekranów. Ostatecznie zamiar jest ten sam – możliwość ułożenia urządzenia i pracowania z nim, jak na laptopie. Wszystko opiera się na zawiasach lub zębatkach, co niekoniecznie może Wam się spodobać.

Zobacz też: Czy Twój zegarek otrzyma Androida Oreo?

Według plotek, powyższe urządzenie miałoby pracować pod specjalną wersją Windowsa 10, która ukrywa się obecnie pod nazwą kodową Anromeda.

źródło: Phone Arena

Motyw