samsung galaxy s9 plus

Czy Samsungi Galaxy S9 będą duże? Porównajmy wymiary z konkurencją

1 minuta czytania
Komentarze

W tym roku smartfony przeszły pewną metamorfozę. Zmiana proporcji wyświetlaczy i zlikwidowanie niewykorzystanego miejsca wokół nich sprawiło, że urządzenia nie urosły drastycznie, aczkolwiek same ekrany są zdecydowanie większe. Nie spodziewamy się podobnych zmian w przyszłym roku – nie licząc elastycznych modeli. Pierwszym urządzenia, które poznaliśmy przed premierą to Samsung Galaxy S9 razem ze swoim większym bratem Galaxy S9+. Oficjalnie te modele najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane w styczniu, ale nie jesteśmy pewni, czy na targach CES czy na osobnym, dedykowanym wydarzeniu.

Doskonale znamy wygląd obu powyższych modeli. Nie inaczej jest z ich wymiarami. Bazujemy na nieoficjalnych informacjach, które pochodzą z różnych źródeł, na przykład projektów CAD. W takim razie, czy nowe flagowce od Samsunga będą wyraźnie większe? Zacznijmy od porównania z tegorocznymi modelami (w nawiasach informacje o przekątnej wyświetlacza).

Galaxy S9/S9+ (5,7-cali/6,2-cali) kontra Galaxy S8/S8+ (5,8-cali/6,2-cali)

Kontra iPhone X (5,8-cali) i iPhone 8 Plus (5,5-cala)

Kontra LG V30 (6 cali) i Galaxy Note8 (6,3-cali)

Kontra Pixel 2 (5 cali) i Pixel 2 XL (6 cali)

Zobacz też: Potrzebujemy Surface Phone’a?

Pozbycie się kolejnych części ramek sprawiło, że smartfony mają być niższe, ale zarazem szersze względem poprzedników. W rzeczywistości te różnice nie będą wyraźne, ale niektórzy z Was powinni być zadowoleni, że urządzenia mobilne pozostają w tych samych rozmiarach.

źródło: Phone Arena

Motyw