ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

„Tango down!”, czyli kolejny interesujący projekt Google został uśmiercony

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google słynie z tego, że rozpoczyna bardzo ciekawe projekty, które z czasem bardzo się rozrastają i mają zapowiadane premiery rynkowe, aby ostatecznie zostały zamknięte. Powody są przeróżne, najczęściej to brak zainteresowania sprawia, że nie warto dalej rozwijać danej technologii. Tak stało się z projektem Ara. Ktokolwiek jeszcze pamięta o modułowych smartfonach od Amerykanów? Google miało najbardziej ambitny plan na tego typu urządzenia i wszystko z dnia na dzień zostało zamknięte. Nieoficjalnie mówi się, że temat przejął Facebook. Tymczasem przyszła kolej na następny projekt, który oficjalnie się z nami żegna.

Zgodnie z tytułem, mowa o Tango. Dni tego rozwiązania są już policzone i po niecałych 6 latach pracę nad nim zostaną zamknięte. Nastąpi to w marcu 2018 roku.

Projekt Tango to nic innego, jak rozszerzona rzeczywistość. Sam pomysł miał swoje urzeczywistnienie – poznaliśmy takie modele, jak Lenovo Phab 2 Pro, zaprezentowany latem zeszłego roku czy też Asus Zenfone AR, który swoją premierę miał na tegorocznych targach CES. Oba smartfony wyróżniały specjalne aparaty do badania głębi obrazu. Urządzenia po prostu znały swoją orientację w terenie.

Zobacz też: Edytuj zdjęcia za pomocą programów od Google

Co czeka nas dalej? Czy to koniec z rozszerzoną rzeczywistością? Nic z tych rzeczy. Google teraz skupia się na alternatywnym rozwiązaniu – ARCore, które wczoraj doczekało się nowej wersji deweloperskiej. Jest to bezpośrednia odpowiedź na ARKit od Apple. Projekt Tango miał wady – wymagał od urządzeń specjalnych podzespołów. ARCore i ARKit jest kompatybilne z wieloma urządzeniami, które swoją premierę miały dawno temu. W przypadku Androida mówimy o wszystkich modelach z Androidem 7.0 Nougat lub nowszym.

źródło Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy