ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Surface Phone to nie tylko plotki? Microsoft z rewolucyjnym patentem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Microsoft porzucił już swój system mobilny. Windows Phone/Mobile przestało istnieć i niewiele wskazuje na to, że gigant z Redmond zdecyduje się na powrót do walki z Google i Apple. Dzisiaj firma założona przez Billa Gatesa skupia się na udostępnianiu swoich usług – w głównej mierze na Androidzie i iOS. Swego czasu bardzo oczekiwaliśmy gPhone’a i ujrzeliśmy HTC Dream. Teraz wiele osób nie może się doczekać ujawnienia Surface Phone’a. W tej kwestii zaczyna się coś dziać.

Swego czasu przedstawiłem Wam świetny patent Microsoftu, który stanowi kompromis montowania gniazda słuchawkowego Jack w bardzo cienkiej obudowie. Byliście zachwyceni tym pomysłem, a tymczasem okazuje się, że firma z Redmond otrzymała kolejne rozwiązanie na własność. Tym razem jest to koncept elastycznego smartfona. Wiele wskazuje na to, że firma jest gotowa na walkę w przyszłym roku. Wejście na rynek z takim urządzeniem niewątpliwie byłoby czymś świetnym.

Microsoft ma w dorobku wiele patentów, które „współdzieli” z Nokią, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma zdecydowała się na prezentację smartfona w powyższym stylu. Co z systemem? Skoro firma nie ma żadnych planów na rozwój własnego oprogramowania to ponownie witają nas plotki, które sugerują zastosowanie Androida lub… pełnoprawnego Windowsa.

Zobacz też: Czym Snapdragon 845 różni się od swojego poprzednika?

Niewątpliwie większa konkurencja na rynku to dobrze dla nas, konsumentów. Firma pokroju Microsoftu ma ogromne szansę namieszać w czołówce – pod warunkiem, że się do tego dobrze zabierze i wyciągnie naukę z porażki zwanej Windows Phone.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy