MIUI to produkt Xiaomi, jednego z największych chińskich producentów i stającego się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Ilu aktywnych użytkowników ma ta nakładka?

300 milionów użytkowników MIUI

Lei Jun, CEO Xiaomi zdradził, ilu jest obecnych na świecie aktywnych użytkowników MIUI. Liczba ta jest ogromna. Xiaomi dotarło do ponad 300 milionów osób. W 2011 roku MIUI mogło się pochwalić pierwszym milionem. Sześć lat wystarczyło, by użytkowników było trzysta razy więcej.

Zobacz też: Ta przeglądarka staje się hitem – milion pobrań w tydzień!

Z pewnością to jeszcze nie koniec rosnącej liczby użytkowników. Xiaomi niedawno zapowiedziało budżetowe modele Redmi 5 oraz Redmi 5 Plus, które przyniosą firmie kolejnych klientów. Na początku przyszłego roku poznamy flagowego reprezentanta, czyli Xiaomi Mi7. Na jego pokładzie ma zadebiutować najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 845.

MIUI się kocha albo nienawidzi

Autorska nakładka Xiaomi, moim zdaniem, jest jedną z najładniejszych na rynku. Oczywiście nie wszystkim się podobają rozwiązania oferowane przez chińskiego producenta i część użytkowników jej po prostu nie uznaje. Nie można jednak odmówić Xiaomi, że proces aktualizacji, jak i stosunek ceny do jakości mają świetny.

źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.